Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 21°C - oblačno

Pelhřimov

Objevte tu krásu. Vydejte se na Vánoční procházku rozzářeným Pelhřimovem

Objevte tu krásu. Vydejte se na Vánoční procházku rozzářeným Pelhřimovem

Adventní čas láká nejen k přípravám na nejkrásnější svátky v roce, ale i ke chvilce aktivního odpočinku. Máme pro vás tip na překrásnou procházku. Zabere necelou hodinku a měří jen něco málo přes tři kilometry.

„Technické služby opět krásně vyzdobily město. Rok co rok přidávají další světelné prvky. Nás napadlo vytvořit okruh, který tato nejkrásnější místa spojí,“ vysvětlila původ myšlenky Vánoční procházky rozzářeným Pelhřimovem Nela Štěpánková z oddělení cestovního ruchu Kulturních zařízení města Pelhřimova.

Procházka má osm zastavení. Začít a skončit můžete na Masarykově náměstí, kde je u patnáctimetrového vánočního stromu nově instalovaný fotopoint – světelná koule s lavičkou. Při té příležitosti se můžete občerstvit v Café atrium, otevřeno je od čtvrtka do soboty od 13 do 18 hodin.

Další zastávku nabízí svítící pergola pod kaštanem v ulici Pod Kalvárií. Následně u kaple sv. Kříže můžete stoupat po andělských schodech. Jen zde prosím opatrně. „Schody se v zimě neudržují. Proto za špatného počasí výstup po nich zvažte,“ upozornila Nela Štěpánková.

Kdo si chce udělat srovnávací fotografii, určitě ocení fotopoint v Jirsíkově ulici. Světelný rám, který byl loni na náměstí se letos nachází před budovou gymnázia. Odtud se vrátíme na Masarykovo náměstí, rozzářená kašna sv. Jakuba je k tomu rozhodně důvodem. V ulici V. Petrů na vás pak bude čekat světelná sněhová koule a poslední zastávka je v Městských sadech. Zde naleznete anděla u altánu tisíců světel.

Kamil Vaněk