Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

Novoroční koncert Vysočinky vyprodal kulturní dům Máj

Novoroční koncert Vysočinky vyprodal kulturní dům Máj

Ani to nepřekvapilo, takové oblibě se těší dechová kapela Vysočinka. Její Novoroční koncert v neděli 7. ledna do posledního místa vyprodal velkou scénu kulturního domu Máj. V hledišti byli především ti dříve narození.

Záštitu nad koncertem převzal pelhřimovský místostarosta Karel Kratochvíl. „Přeji vám krásný začátek roku. Hodně zdraví a trochu toho štěstí a také aby se vám vyplnilo to, co si všichni přejete. V neposlední řadě, abyste pociťovali co nejvíce lidské blízkosti, protože ta je velmi důležitá. Zároveň moc děkuji Vysočince, protože nám každý rok dělá takové krásné odpoledne,“ pověděl mimo jiné.

Na samý začátek koncertu zazněla česká hymna, pak už došlo na tu říznou dechovku. Někteří z diváků se nejen zaposlouchali, ale zároveň si i zazpívali. K dobré pohodě jedné z prvních kulturních akcí roku 2024 v Pelhřimově přispěla i moderátorka Uršula Kluková. Svou roli v úvodu koncertu vysvětlila svérázně. „Konferenciérka to je jako podprsenka. Nemusí být, ale když je, tak to celou věc pozvedne,“ rozesmála publikum.

Kamil Vaněk