Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

Nové ulice čekají na jména, návrhy občanů jsou vítány

Nové ulice čekají na jména, návrhy občanů jsou vítány

S developerským rozvojem nové čtvrti přibude v Pelhřimově v následujícím období pět nových ulic. V současné době je realizován v lokalitě nad nemocnicí projekt „Výstavba dopravní a inženýrské infrastruktury pro lokalitu Zelený vrch v Pelhřimově“.

Letopisecká komise projednala návrhy názvů ulic pro lokalitu Zelený vrch a doporučila je Radě města k projednání. Rada města následně doporučila Zastupitelstvu města, které se bude konat v září, návrhy názvů dle letopisecké komise schválit. Navržené názvy tvoří jednotný ideový celek, odkazující na směr nejbližších obcí či významných míst.

Letopisecká komise doporučuje následující názvy ulic pro lokalitu Zelený vrch: Ke Svaté Anně (varianta Svatoanenská, Anenská); Jihlavská; Zelený vrch; Chvojnovská; Služátecká (varianta Zachotinská).
Při pojmenovávání nových ulic existují dvě omezení daná zákonem: název nesmí být duplicitní, a pokud jde o pojmenování po nějaké osobnosti, nesmí se jednat o osobu dosud žijící. Při posuzování nových názvů se rovněž dbá na to, aby korespondovaly s již existujícími názvy v dané lokalitě a měly logické opodstatnění. V případech návrhů cizích jmen jsou posuzovány i z hlediska výslovnosti a souvislosti s historií místa.

Podněty k pojmenování nových ulic mohou přicházet od různých navrhovatelů, například od občanů, škol, stavebních firem, spolků nebo klubů. Vhodné náměty či změny názvů nových ulic je možné zaslat na email 
kratochvil.k@mupe.cz. Budeme rádi za odůvodnění vašich nápadů. Názvy ulic se budou nejvíce dotýkat obyvatel, kteří budou v této lokalitě žít, a budou přímo ovlivňovat jejich adresu. Vaše nápady a návrhy na pojmenování nových ulic jsou proto velmi vítány.                                                                  

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov