Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Nováček má smělé plány. Do dvou let postup

Nováček má smělé plány. Do dvou let postup

Samé výhry a návrat do jihočeské divize. Řeč je o loňské bilanci tenistů TK Pelhřimov. Nejvyšší krajská soutěž dospělých i veškeré mládežnické kategorie startují nový ročník o následujícím víkendu. Pelhřimovští rozhodně nechtějí být mezi elitou oblasti otloukánkem.

„Rádi bychom se pohybovali ve středu tabulky nebo i výše. V následující sezoně bude naším cílem postup do druhé ligy,“ netají ambice předseda klubu Evžen Reich. Zní to troufale, ale optimismus je na místě. Pelhřimovský tým po hubených letech stojí na talentovaných mladých hráčích a hráčkách, kteří jsou navíc odchovanci klubu.

Ti letos mají před sebou dva cíle. Půjde jim nejen o dobré zvládnutí divize dospělých, ale také o úspěch v Junior tour dorostu. „Jsem přesvědčený, že v silách týmu je soutěž vyhrát a postoupit na mistrovství republiky. Stejný cíl stavíme i před starší žactvo. I v této kategorie máme několik talentů,“ svěřil se Evžen Reich.

Pelhřimovský klub do jihočeských soutěží přihlásil tři týmy dospělých, po dvou dorostu a starších žáků. O body budou rovněž hrát mladší žáci a také elévové v kategorii Baby Tenis.

Rozpis sezony

Kamil Vaněk, ilustrační foto

Domácí zápasy TK Pelhřimov o tomto víkendu

Divize dospělých: Pelhřimov – LTC Tábor D (SO, 9.00), KP 1 staršího žactva: Pelhřimov B – Velešín (SO, 9.00), KP 1 dorostu: Pelhřimov B – S. Ústí (NE, 9.00), Jihočeská liga mladšího žactva: Pelhřimov – Č. Krumlov (NE, 9.00).