Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

Nová aplikace pomůže s orientací na hřbitovech

Nová aplikace pomůže s orientací na hřbitovech

Chcete najít hrob svého příbuzného nebo volné hrobové místo k pronajmutí? Pomůže vám nová mapová aplikace „Elektronický hřbitov města Pelhřimov“, kterou spustilo Město Pelhřimov v rámci geografického informačního systému (GIS). Tato aplikace zahrnuje digitální mapu hrobových míst na pohřebištích v Pelhřimově, Starém Pelhřimově, Chvojnově a Strměchách.

Aplikace umožňuje lepší správu a evidenci hrobových míst a současně poskytuje veřejný přístup k informacím o jednotlivých hrobových místech. Uživatelé mohou vyhledat volná hrobová místa nebo konkrétní hroby podle jména pohřbených osob. Aplikace je přímo napojena na správu hřbitovů, což zajišťuje pravidelnou aktualizaci informací o hrobových místech a zemřelých. Každé hrobové místo obsahuje i fotodokumentaci, která usnadňuje orientaci při hledání konkrétního místa na hřbitově. V pasportu lze hledat vedle jména a příjmení zemřelého také podle čísla hrobu. Samozřejmě je možno vyhledat i dostupnost hrobového místa.

Pro více informací navštivte Elektronický hřbitov města Pelhřimov, který naleznete na webových stránkách města www.mestopelhrimov.cz (Radnice a úřad – O Pelhřimovu). Další podrobnosti týkající se provozování a správy pohřebišť v Pelhřimově, Starém Pelhřimově, Chvojnově a Strměchách naleznete na webových stránkách technických služeb www.tspe.cz (Správa hřbitova), kde rovněž naleznete odkaz na Elektronický hřbitov.  
Elektronický hřbitov města Pelhřimov bude do budoucna doplněn o vrstvu významných osobností.  

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov