Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Noční koupání či dáte přednost Zásahu štěstím?

Noční koupání či dáte přednost Zásahu štěstím?

Komedii nebo horor? Smát se nebo se bát? Tyto otázky si budou klást všichni, kteří zatouží navštívit kino Vesmír o víkendu či v úvodu příštího týdne. Bude to volba mezi Nočním koupáním (přiložené foto) a Zásahem štěstím. „Osobně bych dala přednost komedii. Horory nemusím, ale ty mají v Pelhřimově velký počet příznivců. Ukazuje to dlouhodobý zájem o promítání filmů tohoto žánru,“ zmiňuje se Šárka Pithartová, vedoucí pelhřimovského kina.

Zmíněným hororem je americký snímek Noční koupání, které kino Vesmír uvede v sobotu a v neděli. Děj takřka devadesátiminutového snímku začíná idylicky. Rodina si pořídí vysněný dům se zahradou a bazénem. „Právě bazén je příčinou hororové zápletky. První ze série děsivých událostí se stane při nočním koupání,“ zve a zároveň ponechává tajemno děje Šárka Pithartová.

Kdo se nechce bát, může do kina vyrazit v pondělí. Film Zásah štěstím je typickým dílem fenomenálního vypravěče Woodyho Allena. „Pár, který tvoří Fanny a Jean, má i po letech dokonalý až idylický vztah. To ale trvá jen do chvíle, kdy se Fanny setká se svým bývalým spolužákem,“ zmínila zápletku vedoucí kina. Snímek, který je společným dílem francouzské a britské produkce, v sobě ukázkově kombinuje prvky mnoha žánrů. Dá se označit za komedii, drama, romanci i thriller.

Nejbližší program kina Vesmír:
MÁŠA A MEDVĚD 2 - DVOJITÁ ZÁBAVA
Pátek 5. 1. (17:00)
Máša a medvěd je kreslený seriál, který se těší velké oblibě po celém světě. Máša a její nový kamarád Měsíc Leden dělají vše pro to, aby v srdcích dospělých zažehly vánoční kouzlo a zachránili tak svátky.

MÉĎOVY VÁNOCE
Sobota 6. 1. (17:00)
Někteří medvědi v noci nespinkají. Malá Miriann nečekaně zjistí, že se plyšový medvídek na poličce stánku právě pohnul! A tak si pod stromeček přeje právě toho živého medvěda. On ale touží po bohatém majiteli, který ho bude rozmazlovat.

NOČNÍ KOUPÁNÍ
Sobota 6. 1. a neděle 7. 1. (20:00)

ZÁSAH ŠTĚSTÍM
Pondělí 8. 1. a čtvrtek 11. 1. (20:00)

SENIORKINO: NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY
Středa 10. 1. (15:00)
Hlavní postavy Naďa a Petr právě prochází rozvodem, jednou se náhodně setkají a od té doby na sebe narážejí i dál. Začíná tak bláznivá jízda, která bude výzvou nejen pro ně samotné ale i pro jejich rodiny a blízké.

Kamil Vaněk