Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Nepřízeň počasí nezastavila výběh na Štěpána

Nepřízeň počasí nezastavila výběh na Štěpána

V úterý 26. prosince úderem osmé hodiny ranní odstartovali běžci Pelhřimovský výběh na Štěpána a vydali se po tradiční trase k rybníku Stráž. I přes komplikace, které v předchozích dnech přineslo počasí, zaujal již devátý ročník zhruba čtyři desítky zájemců. Ti se každoročně scházejí, aby si vánoční svátky zpestřili pohybem na čerstvém vzduchu. 

Loňský ročník se nesl v podobně „mokrém“ duchu, ale letos déšť přinesl větší komplikace. „Už je každoroční tradice, že v předcházejících dnech je extrémní počasí, ať už jde o sníh, déšť nebo vítr. Letos jsme běžcům nedoporučili běžet delší trasu kvůli mokru,“ zmínil se Ondřej Lněnička, jeden z organizátorů. Většina sportovců proto zvolila kratší, čtyři kilometry dlouhou trasu ke Stráži. „Nevyčerpaní zájemci mohou běhat kolečka navíc kolem rybníku,” dodal pořadatel. 

„Běžím teprve podruhé, je to příjemné zpestření svátků,” zmínila se jedna z účastnic Jana Hubatová-Vacková a dodala: „Loni jsem běžela delší trasu, ale letos jsem musela zvolit tu kratší. Určitě si během svátků ještě půjdu zaběhat.” Na konci čekala na běžce příjemná odměna v podobě vánočky, sladkostí na doplnění cukru a hlavně teplého čaje. „Dobrovolný příspěvek za občerstvení letos věnujeme nadaci Karlovy Univerzity,” uvedl Ondřej Lněnička. 

Iva Pacnerová