Dnes je 13.07.2024

Svátek má Markéta

ikonka pocasi 17°C -

Pelhřimov

Není kam uhnout. Florbalisté Spartaku už musí vyhrávat

Není kam uhnout. Florbalisté Spartaku už musí vyhrávat

Nový rok začíná pro florbalisty Spartaku zostra. V sobotu v hale ZŠ Osvobození přivítají v rámci Národní ligy tým Kobylis. Vzhledem k tomu, že se v žádném případě nechtějí vzdát postupu do play-off třetí nejvyšší soutěže a po nepovedeném podzimu jim v tabulce patří až desátá příčka, musí zabrat a bodovat naplno. "Souhlasím, je to důležitý zápas. Takové ale budou všechny další, pokud chceme usilovat o postup do play-off," vyjádřil se trenér týmu Jan Koten.

Ten věří, že se předsezonní cíl se povede splnit a Spartak místo v osmičce nakonec vybojuje. "Je to v našich silách, ale mávnutím kouzelného proutku to nepůjde. Musíme pro to něco udělat, naše výkony musí být ve srovnání s těmi podzimními lepší. A bude to chtít přidat k bodům z domácích utkání také nějaké z venku," sdělil.

Situace na marodce týmu už se o trochu zlepšila. Přesto tu absence jsou. Fučíkovi kvůli zranění kolena už sezona skončila, po plánované operaci oka má Běhounek. "Smejkal, který utrpěl zlomeninu nosu, bude ještě v prvním lednovém zápase chybět, ale pak už by se měl do sestavy vrátit," informoval Jan Koten. Příznivou zprávou je, že do zápasu s týmem Kobylis už zasáhne Zrzavý. Ten kvůli zlomenině nohy chyběl drtivou část podzimu.

Kamil Vaněk