Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Nemocnice uspěla v hodnocení ambulantních pacientů

Nemocnice uspěla v hodnocení ambulantních pacientů

Nemocnice Pelhřimov v nedávném Národním hodnocení spokojenosti ambulantních pacientů Ministerstva zdravotnictví České republiky (MZČR) za rok 2023 dosáhla vynikajících výsledků. Hodnocení se uskutečnilo od 14. října do 31. prosince v určených ambulancích – urologické, ortopedické, diabetologické 1, chirurgické, hematologické a dětské.

Každé ambulanci byl přiřazen QR kód, který po načtení otevřel dotazník, který pacient vyplnil. Dotazník byl rozdělen dle mezinárodně ověřeného schématu do osmi tzv. Pickerových dimenzí, které dohromady obsahovaly 35 otázek, přičemž každá z nich byla zaměřena na dílčí oblast poskytovaných zdravotních služeb. Pacienti hodnotili například dobu čekání v ambulanci, pocit z prostředí, péči zdravotnického personálu, zda s nimi bylo zacházeno s úctou a respektem, jestli byl přístup personálu vstřícný a profesionální nebo zda byly podané informace srozumitelné.  

V Nemocnici Pelhřimov bylo odevzdáno celkem 187 dotazníků. Struktura respondentů ve sledovaném období byla 48,1 % muži, 50,8 % ženy a 1,1, % neuvedeno. Dle věku měli největší zastoupení respondenti v rozmezí 30 až 49 let (38%), 50 – 64 let (24,6 %) a 65 a více let (18,7%). Dle vzdělání byli respondenti nejčastěji se středoškolským vzděláním – maturitou (34,2 %), vyučení bez maturity (27,3 %) a vyšší odborné a vysokoškolské (25,7%).

Nemocnice Pelhřimov si udržela svou pozici v čele v oblasti poskytování péče a spokojenosti pacientů. Průměrná spokojenost ambulantních pacientů s poskytovanou péčí ve zdravotnickém zařízení dosáhla hodnoty 1,35, což představuje spokojenost - 91,21 % .

Výsledek potvrzuje neustálou snahu Nemocnice Pelhřimov poskytovat vysoce kvalitní zdravotní péči. Ocenění je výsledkem každodenní práce týmu zdravotnických profesionálů a zaměstnanců, kteří se snaží kvalitu poskytované péče a bezpečí pacientů trvale rozvíjet a zlepšovat.

Zdroj: Nemocnice Pelhřimov