Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Nemocnice prezentovala nový studijní obor Praktická sestra

Nemocnice prezentovala nový studijní obor Praktická sestra

Prezentace nového maturitního oboru Praktická sestra se uskutečnila 7. listopadu v rámci Mozaiky středních škol v kulturním domě Máj a dále v budově Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště v Pelhřimově (SPŠ a SOU Pelhřimov) v Růžové ulici v rámci dne otevřených dveří školy. Kromě informací o nové možnosti studia v Pelhřimově byly na stáncích Nemocnice Pelhřimov k vidění praktické ukázky jako měření tlaku nebo množství okysličené krve v těle.

"Maturitní obor Praktická sestra bude otevřen 1. září 2024 a žákům bude poskytovat kvalifikované vzdělání a příležitost k rozvoji dovedností v oblasti zdravotní péče. Tento inovativní maturitní obor byl zaveden jako odpověď na rostoucí poptávku po zdravotnických pracovnících na Pelhřimovsku," uvedla mluvčí nemocnice Alexandra Knapová.

Snahou SPŠ a SOU Pelhřimov a Nemocnice Pelhřimov je vytvořit takové prostředí a podmínky studia, díky kterým se obor stane vyhledávaným žáky devátých ročníků a dojde k naplnění jeho maximální kapacity – 24 míst. Žáci tohoto maturitního oboru musí projít standardním přijímacím řízením školy. Elektronické přihlášky na střední školy se podávají do 20. 2. 2024 a přijímací zkoušky budou 12. a 15. 4. 2024. Od budoucích studentů se očekává pozitivní vztah k oboru spolu s empatií a snahou pomáhat druhým.

Zdroj: Nemocnice Pelhřimov