Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Nemocnice pořídila moderní polohovatelná lůžka

Nemocnice pořídila moderní polohovatelná lůžka

Nemocnice Pelhřimov díky dotačnímu programu REACT – EU zdravotnické zařízení pořídila 165 elektricky polohovatelných lůžek včetně pasivních a aktivních matrací, 156 nočních stolků a dvě transportní lehátka. Lůžka byla dodána na klíčová oddělení včetně akutní péče, chirurgie, interní medicíny, ortopedie a urologie.

„Jedním z klíčových prvků této rozsáhlé modernizace je pět akutních lůžek pro intenzivní péči na anesteziologicko-resuscitační oddělení. Tato lůžka s nosností 250 kilogramů jsou vybavena nejnovějšími technologickými funkcemi včetně integrovaného vážícího systému, motorizovaného pohonu s automatickou brzdou, což usnadňuje práci personálu, nebo laterální náklon, který připívá k efektivnímu polohování pacienta a usnadňuje ošetřovatelskou péči. Komfort pacientů je zajištěn integrovaným aktivním antidekubitním systémem, který předchází vzniku proleženin,“ popsal náměstek hospodářsko-technické služby Nemocnice Pelhřimov Petr Adam a dodal, že nemocnice má nově dvě transportní lehátka s nosností 300 kilogramů a s motorizovaným pohonem. 

Nová elektrická lůžka s nosností 270 kilogramů jsou vybavena potřebným příslušenstvím jako je například hrazda se samonavíjecí rukojetí, teleskopický infuzní stojan a zejména kvalitními pasivními matracemi, které přinášejí pro pacienty především komfort a pohodlí. Stará lůžka již nebyla pohodlná, ve většině případů pouze manuálně polohovatelná a neodpovídala aktuálním požadavkům. Pořízení nových lůžek znamená významný posun ve zvyšování kvality péče o pacienty, možné zkrácení doby rekonvalescence a také snížení rizika úrazů a fyzické námahy personálu. K modernizaci lůžek napříč odděleními došlo v průměru po dvaceti letech.  

Nová polohovatelná lůžka představují moderní a komplexní řešení, které nemocnici umožňuje poskytovat individualizovanou péči na nejvyšší úrovni. Náklady na obnovu vybavení byly vyčísleny na 27 058 714,37,- včetně DPH, což představuje nejen finanční investici, ale také investici do kvality života a pohody pacientů.

 Zdroj: Nemocnice Pelhřimov