Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Investice do zdraví. Nemocnice otevřela Pavilon péče o rodinu

Investice do zdraví. Nemocnice otevřela Pavilon péče o rodinu

Nemocnice Pelhřimov slavnostně otevřela nový Pavilon péče o rodinu. Stavba za bezmála šest set miliónů korun, která je koncipována jako pasivní dům, zajistí moderní standard pro poskytování lékařské péče, ale také přináší inovaci s ohledem na životní prostředí. „Kraj Vysočina věnuje modernizaci a rozšíření zázemí pro poskytování zdravotní péče v rámci svých nemocnic velkou pozornost. V tomto případě jsme při plánování i realizaci využili zkušeností, které jsme získali při předchozích stavbách špičkových pracovišť. Pro nás jako zřizovatele pozornost věnovaná pelhřimovské nemocnici nekončí. Realizujeme přístavbu hlavní lůžkové budovy pro instalaci magnetické rezonance,  je připravena generální oprava stravovacího provozu nebo opravy technických a servisních objektů,“ připomněl hejtman Vítězslav Schrek.

Slavnostní otevření nového pavilonu se uskutečnilo ve čtvrtek 17. srpna. Přítomen mu byl i starosta Pelhřimova Ladislav Med. „Investice Kraje Vysočina, jako zřizovatele Nemocnice Pelhřimov, bude mít nepochybně zásadní vliv na úroveň zdravotní péče pro lidi z Pelhřimova a okolí. Věřím, že se nemocnici povede nový pavilon i kvalitně personálně zajistit,“ vyslovil přesvědčení i přání zároveň.

Do nového pavilonu se v následujících týdnech přestěhují provozy dětského oddělení, gynekologicko-porodnického oddělení a neurologického oddělení. Zázemí tam rovněž najdou neurologické, urologické a gynekologická ambulance, lékařská pohotovostní služba pro děti a dorost, ambulance praktického lékaře pro děti a dorost.

„Všichni, kteří najdou v tomto moderním pavilonu zázemí, budou využívat nové a komfortní prostory. Vylepšením provozních vazeb mezi pavilony, které nám umožňují nadzemní spojovací krčky, jsme schopni lépe koordinovat pohyb pacientů a lékařů, což nepochybně zefektivní naši péči,“ sdělil ředitel Nemocnice Pelhřimov Jan Mlčák. 
V rámci poskytování nejlepší péče nemocnice pořídila plně elektricky polohovatelná lůžka, porodní lůžka a novorozenecká lůžka, která zlepší pohodlí pacientů. Dále bylo pořízeno moderní přístrojové vybavení, včetně monitorů životních funkcí, infuzní techniky a ultrazvuků, které umožní pokročilé diagnostické metody a nové způsoby vyšetřování.

Pětipodlažní Pavilon péče o rodinu Nemocnice Pelhřimov se začal stavět na podzim 2020. Dodavatelem stavby jsou společnosti PKS a. s. a Metrostav. Nové dominantě areálu nemocnice dali podobu architekti a projektanti společnosti Obermayer Helika. Podle jejich návrhu vznikl minimalistický objekt ve strmém svahu. První nadzemní patro je plně prosklené. Stejný materiál byl zvolen i pro opláštění tří spojovacích krčků, které propojují nový pavilon se sousedními objekty.