Dnes je 25.02.2024

Svátek má Liliana

ikonka pocasi 3°C - oblačno

Pelhřimov

Nemocnice otevře novou dětskou ambulanci

Nemocnice otevře novou dětskou ambulanci

Nemocnice Pelhřimov oznamuje, že v Pavilonu péče o rodinu bude 11. 9. 2023 otevřena nová Ambulance praktického lékaře pro děti a dorost. Nemocnice se snaží zajistit, aby veškeré potřebné zdravotní služby byly dostupné pro rodiny z této oblasti, a proto bude nová ambulance prioritně sloužit občanům s trvalým pobytem v okrese Pelhřimov, kteří hledají zdravotní péči pro své nejmenší. „V současné době máme s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou nasmlouvanou odbornost této zdravotní péče. Nová služba bude neocenitelnou příležitostí pro rodiče hledající odbornou péči pro své děti. Zvýší se kapacita péče o dětské pacienty v regionu Pelhřimovska,“ řekl Jan Mlčák,ředitel Nemocnice Pelhřimov. 

 S ohledem na potřeby společnosti se nový dětský obvod v Pelhřimově bude specializovat na péči o děti do 15 let. Ambulance přijme až 1000 pacientů, a to nově narozené děti a děti bez stávajícího praktického lékaře. „Registrace do nové ordinace bude dále podmíněna trvalým bydlištěm v okrese Pelhřimov, věkem dítěte do 15 let a právě i tím, zda má dítě v současné době praktického lékaře či nikoliv. Věříme, že tato nová ambulance přinese významné zlepšení dostupnosti a kvality zdravotní péče pro naše dětské pacienty,“ sdělil Stanislav Houštěk, primář Dětského oddělení Nemocnice Pelhřimov. 

 Registrace do nového obvodu pro děti a mládež bude spuštěna 1. srpna a potrvá do 31. srpna a bude možná pomocí e-mailu: pldd@nempe.cz. V e-mailu je potřeba uvést základní identifikační údaje: jméno a příjmení dítěte a zákonného zástupce, adresu trvalého pobytu dítěte, věk dítěte, kontaktní údaje na zákonného zástupce (telefon, e-mail), zdravotní pojišťovnu dítěte a posledního registrujícího pediatra dítěte (v jakém termínu u něj bylo dítě registrované). Nemocnice bude následně všechny došlé žádosti k registraci vyhodnocovat a zákonné zástupce kontaktovat. Na navazující vstupní prohlídku je nutné s sebou vzít průkaz pojištěnce, očkovací průkaz, předchozí lékařské zprávy od specialistů, případně propouštěcí zprávy z nemocnice, jsou-li k dispozici a seznam aktuálně užívaných léků. 

 Ambulance praktického lékaře pro děti a dorost bude sídlit v 1. nadzemním podlaží Pavilonu péče o rodinu.