Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Nemocnice oslavila výročí založení vydáním almanachu

Nemocnice oslavila výročí založení vydáním almanachu

Při příležitosti dosažení 120 let od svého založení vydala Nemocnice Pelhřimov almanach. Publikace slouží nejen jako oslava bohaté historie zdravotnického zařízení, ale také jako pohled na jeho budoucnost. Almanach vyšel v nákladu 1000 kusů, má 168 stran.

Almanach k 120. výročí nemocnice přináší do popředí poutavou historii této organizace, která stojí v Pelhřimově od roku 1904. Detailně dokumentuje klíčové okamžiky a významné události. Jedním z hlavních pilířů almanachu jsou portréty primářů oddělení, kteří hráli klíčovou roli ve vývoji a růstu Nemocnice Pelhřimov. Jejich odbornost, oddanost a snaha zanechaly nesmazatelnou stopu v historii péče o pacienty v pelhřimovském regionu. Každý z primářů je popsán skrze svou práci a vize, které přinesl do rozvoje jednotlivých oddělení. 

Almanach také nabízí širokou škálu fotografií zachycujících klíčové okamžiky z historie nemocnice, od založení až po moderní dobu. Tyto fotografie přináší nejen obrazový dojem, ale také poutavě dokumentují vývoj a proměny, kterými pelhřimovská nemocnice prošla. Dalším výrazným prvkem tohoto almanachu je pohled do budoucnosti, jehož součástí je vizualizace areálu. Ta je součástí generelu Nemocnice Pelhřimov, který byl zpracováván v součinnosti s týmem expertů a provozovatelem areálu, navazuje na pasportizaci areálu nemocnice v roce 2012 a reaguje na aktuální potřeby nemocnice a poslední záměry realizované v areálu nemocnice.