Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Největšími šlágry v kině Vesmír byli Kazma a Barbie

Největšími šlágry v kině Vesmír byli Kazma a Barbie

V minulých letech byla zárukou na vysokou návštěvu v kině česká komedie. Rok 2023 byl v kině Vesmír rokem boření letitých pořádků. Nejvíce diváků bylo zvědavo na projekt Kazmy ONEMANSHOW: The Movie a Barbie. „Ukázalo se, že pokud má film masovou reklamu v médiích, odrazí se to i na číslech návštěvnosti. Oba byly hodně navštěvované celorepublikově a samozřejmě platilo to i na návštěvy v našem kině,“ uvedla vedoucí kina Šárka Pithartová.

Na první jmenovaný film přišlo celkem 873 diváků, v průměru 175 na jedno představení. První tři z pěti promítacích dnů byl vyprodaný sál. Barbie, na kterou mířily především dámy, nalákala 649 diváků. Kino Vesmír vyprodala dvakrát, čtyři promítání měly průměrnou návštěvnost 162 diváků.

Nejen tyto dva trháky ale dokázaly vyprodat sál pelhřimovského kina. Diváky zajímal Avatar: The Way of Water. Ten měl sice premiéru v prosinci roku 2022, ale ještě v lednu a únoru 2023 se na něj do kina Vesmír chodilo ve velkém počtu. Vyprodáno bylo také na Přání k narozeninám.

„Velkou návštěvnost mají představení pro děti. Vyprodáno jsme měli v případě Mavky: Strážkyně lesa. Zájem byl i o opakované představení. Plné kino bylo bezprostředně po výměně projekční techniky, kdy jsme promítali Tlapkovou patrolu. Návštěva byla vysoká také při promítání Trollů 3. Poprvé bylo takřka vyprodáno, při druhé projekci bylo plno ze dvou třetin,“ nahlédla do čísel návštěvnosti. Dětské představení má na svědomí i největší počet diváků v sálu. Ještě před úpravou kapacity hlediště přišlo na Největší dar 206 lidí.

Z českých filmů kromě už zmíněného projektu Kazmy pelhřimovského diváka lákalo drama Dvě slova jako klíč, romantická komedie Nikdy neříkej nikdy nebo poutavé příběhy inspirovanými reálnými osudy Bratři nebo Její tělo. Z komedií uspěl snímek Jedeme na teambuilding. „Promítali jsme ho v samém závěru roku, přišlo na něj v průměru 102 lidí,“ sdělila Šárka Pithartová a k zahraničním filmům dodala: „Kromě Barbie se líbil Oppenheimer, který jsme promítali také v létě a přišlo na něj v průměru 128 lidí. Vysoká čísla návštěvnosti měl i horor Pět nocí u Freddyho nebo Rychle a zběsile 10 a Avatar. To byl film, který měl u nás nejvíce repríz.“

Novinkou kina Vesmír bylo Senior kino. Dříve narozené táhly především české filmy. Nejvíce lidí přišlo na Vánoční příběh, přes sto diváků navštívilo Il Boemo, 75 lidí bylo v hledišti při promítání Ostrova.

Kamil Vaněk