Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Nejkrásnější dárek - to je příběh, který děti potěší

Nejkrásnější dárek - to je příběh, který děti potěší

Strávit chvíli ve společnosti dobré knihy, není ztracený čas. U dětí to platí dvojnásob. Hodí se vám doporučení, co si se svým dítkem přečíst? Můžete dát na radu Lenky Perglové z Městské knihovny Pelhřimov. „Pokud bych mohla doporučit jednu knihu, tak je jí Nejkrásnější dárek,“ vybrala maminka čtyřletého Štěpána.

Kniha Nejkrásnější dárek vyšla teprve nedávno, není tak okoukaná a hodí se dobře i jako vánoční dárek. Navíc vypráví kouzelný příběh o tom, jak se medvěd a myšák rozhodnou strávit společně Vánoce.

„Vymění si dárky, ale medvěd má moc velké tlapy, takže nedokáže dárek rozbalit. Pomáhají mu tedy zvířátka, ale i tak se nikdo do toho dárku nedostane. Proto se společně vypraví za myšákem,“ uvedla do děje knihovnice oddělení pro děti a mládež a pokračovala ve vyprávění: „Po rozbalení balíčku zjistí, že uvnitř je pozvánka na společně strávený Štědrý večer. Na ní je napsáno: Jestli máš kamarády, vezmi je s sebou. Je to tedy o tom, že nejkrásnějším dárkem je být spolu. Pro děti je to tak velmi inspirativní příběh.“

Knihu Nejkrásnější dárek napsala Jennifer Coulmannová. V pelhřimovském dětském oddělení se nejedná o nejpůjčovanější titul. Žebříček už deset let vede Deník malého poseroutky. „Letos vyšel další díl, který se jmenuje Škola na odstřel. I ten si u nás můžete půjčit,“ informovala Lenka Perglová. U klučičích čtenářů dále vítězí i Minecraft, děvčata dávají přednost knížkám o zvířátkách a komiksům.

Kamil Vaněk