Dnes je 09.05.2024

Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 9°C - polojasno

Nedobytná bašta padla. Florbalisté nestačili na Troopers

Florbalisté Spartaku svou bodovou bilanci v Národní lize vylepšit nedokázali. Po velkém boji přišli o neporazitelnost v domácím prostředí. V tělocvičně ZŠ Osvobození se z vítězství radovali hráči Troopers. Ti rozhodující gól vstřelili ani ne dvě minuty před koncem. "Z naší strany tam dnes byla hodně kostrbatá rozehrávka. Na druhou stranu nám nechyběl důraz před brankou. V rozhodujících fázích zápasu jsme nebyli efektivní v zakončení. Soupeř byl v tomto směru jednoznačně lepší," hodnotil duel trenér Spartaku Jan Koten.

PELHŘIMOV - TROOPERS 4:5
Domácí začali zostra. Po několika neproměněných šancích získali vedení  v 5. minutě, kdy pohotově zakončil Běhounek. Na počátku deváté minuty musel na trestnou lavici Vojtěch Papež a hosté ukázali velkou efektivitu. Přesilovku po půlminutě ukončil vyrovnávací brankou Trávníček. Pelhřimov rázem ztratil tempo a navíc se nevyvaroval chyb před vlastní brankou. Výsledkem byly trefy Jedličky a Voltnera, které hostů zajistily vedení 3:1.

Ve zbytku zápasu se domácí snažili o vyrovnání. Poprvé se jim to povedlo už ve druhé třetině. Ve 34. minutě trefil šibenici Švrkala, na 3:3 srovnal v přesilovce Vít Papež. Hosté rozlet Spartaku zmrazili hned v úvodu třetí části. Po 34 vteřinách jim vrátil vedení Kramář. Domácí ještě jednou dokázali vyrovnat, obrovské ovace zaplněného hlediště si vysloužila gólová rána Smejkala v 57. minutě. Bohužel na odpověď se nečekalo dlouho. Prodloužení odmítl pátým gólem hostů Kramář.

Branky:  5. Běhounek, 34. Švrkala, 38. Vít Papež, 57. Smejkal - 9. Trávníček, 13. Jedlička, 15. Voltner, 41. a 59. Kramář. Rozhodčí: Fuciman a Urbánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 177. Třetiny: 1:3, 2:0, 1:2.