Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Studenti hotelové školy vyrazili na zkušenou do Itálie

Studenti hotelové školy vyrazili na zkušenou do Itálie

Koncem února se nás dvanáct studentů pelhřimovské hotelové školy vydalo do druhého největšího města Itálie, do Milána. Nejeli jsme tam na dvoutýdenní rekreaci, ale pracovat v rámci programu Erasmus. Sešli jsme se tam cukrářky, kuchaři a číšníci i studenti hotelnictví a turismu.

Po práci jsme měli možnost navštěvovat kulturní památky Milána. Každý den jsme objevili něco jiného, třeba proslulou monumentální milánskou katedrálu Duomo di Milano. Na náměstí před ní se každý večer ozývaly různé hlasy zpívajících Italů, které navozovaly nádhernou atmosféru. Kousek odtud se navíc nachází galerie Viktora Emanuele, v které jsme obdivovali spoustu drahých butiků od různých módních značek.

Kromě klasických památek jsme se navštívili i část Porta Garibaldi s obrovskými mrakodrapy nebo vítězný oblouk Arco della Pace se zábavním parkem nedaleko. Určitě stojí za zmínku jednodenní výlet k jednomu z nejkrásnějších jezer v Itálii Lake Como, ve městě Varenna jsme si prohlédli tamní vily s palmami, typické barevné drahé domečky a připadali si jako v pohádce.  Stejně tak i při prohlídce hradu Castello Sforzesco, jednoho ze symbolů Milána.                                                                         

Ptáte se, co jsme si odvezli z Itálie? Díky Erasmu jsme mohli jako místní poznat Milán trošku hlouběji. Zjistili jsme, kam zajít do kavárny, oblíbené restaurace a kde nejlépe nakupovat. Naučilo nás to, jak se pohybovat městskou veřejnou dopravou a umět si sami poradit s problémy. Hlavní byla komunikace v angličtině, co nás překvapilo, bylo, že většina Italů uměla pouze její základy. Také jsme ochutnali italskou kuchyni, kterou všichni milujeme. Poznali jsme jejich typické zvyky, historické památky, italskou mentalitu a to, že když Ital v kuchyni křičí a rozhazuje přitom rukama, neznamená, že je něco špatně.                      

Erasmus nás obohatil o myšlenku, že není zas taková překážka jít pracovat do úplně nového prostředí v jiné zemi. Nacházení nových přátel, i když nemluví vaším rodným jazykem taky není obtížné. Našli jsme si nové kamarády i z naší školy a celkově nás tento zážitek, na který budeme vzpomínat ještě dlouhá léta, sblížil. Děkujeme Erasmu i naší škole, že jsme mohli jet a poznat novou kulturu z trochu jiného úhlu, než jen z pohledu turistů.

Nela Stárková a Zdena Hájková, studentky druhého ročníku