Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Do Pelhřimova přijela delegace z partnerského Dolného Kubína

Do Pelhřimova přijela delegace z partnerského Dolného Kubína

Na čtyřdenní návštěvu dorazila v závěru uplynulého týdne delegace ze slovenského partnerského města Dolný Kubín. Vedl ji primátor Ján Prílepok, zástupce primátora Matúš Lakoštík a přednostka Městského úřadu Dolný Kubín Andrea Barienčíková.

Přivítání v obřadní síni pelhřimovské radnice se v pátek 1. září ujali starosta Pelhřimova Ladislav Med, místostarostové Zdeněk Jaroš a Karel Kratochvíl. Poté následovalo rozdělení delegace podle odborného zaměření. Společnému dialogu v tomto případě kromě regionálních politik, problematik radnic, hospodaření a podnikání dominovalo téma týkající se projektů a sociální oblasti. Pracovní záležitosti se týkaly rovněž školství, investic a kultury.

V rámci přátelské návštěvy byla pro slovenskou delegaci připravena mimo jiné prohlídka domova pro seniory, ZŠ Osvobození a MŠ Pražská, kulturního domu Máj, sportovního areálu, Kaple svatého kříže – Kalvárie a cyklostezky u rybníka Stráž. Nechyběla ani zajímavá prohlídka premonstrátského kláštera a barokního kostela Narození Panny Marie v Želivě či nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Spirála v Pacově.

Celé setkání se uskutečnilo v družné atmosféře a všichni zúčastnění se shodli, že je potřeba nadále utužovat velmi přátelské spojení a pokračovat v partnerství obou měst, které trvá už 55 let.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov