Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Nástavba už vzniká, výuka narušena není

Nástavba už vzniká, výuka narušena není

Práce na nástavbě ke stávajícímu pavilonu prvního stupně ZŠ Na Pražské jsou v plném proudu od 3. června a uskutečňují se bez problémů, což umožňuje hladký chod školní výuky. Tento projekt přinese nové odborné učebny a školní družiny, čímž výrazně zkvalitní materiální zázemí školy a podpoří poskytování odpovídajícího vzdělávání.

„Spolupráce s firmou I. Kamenická stavební a obchodní firma, s.r.o., která realizuje stavbu, je na vynikající úrovni. Hrubé a hlučné práce se provádějí v odpoledních hodinách a během školních výletů, kdy je ve škole minimum žáků, což minimalizuje narušení výuky. Další práce budou pokračovat hlavně o prázdninách,“ uvedl ředitel školy Luděk Charouzek. „Vnímáme projekt nástavby jako mimořádně vizuálně i funkčně atraktivní a jsme přesvědčeni, že podpoří dlouhodobý rozvoj naší školy a zkvalitní výstupní profil našich absolventů,“ doplnil.

Hlavním cílem projektu je zkvalitnění vzdělávání a výuky odborných předmětů spolu se zajištěním odpovídajícího zázemí pro školní družinu ZŠ Na Pražské. Nástavba ke stávajícímu pavilonu školy poskytne nové učebny, které budou v rámci projektu také vybaveny. Vznikne nová počítačová učebna, dvě jazykové učebny s kabinetem a dvě školní družiny s bezbariérovým přístupem.

Nové prostory a vybavení modernizují výuku, zvýší motivaci žáků ke studiu cizích jazyků a informatiky a zvýší zájem o soudobé technologie. Interaktivní technologie zkvalitní a zefektivní výuku a umožní zavést moderní způsoby a metody výuky. Získané dovednosti žáci využijí nejen na středních školách, ale také v budoucím pracovním životě.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií. Jedná se o velkou investici v letošním roce, která bude s přesahem do roku následujícího. Cena je zhruba 54 milionů korun včetně DPH, přičemž 40 milionů korun činí dotace. 

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov