Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 13°C - polojasno

Pelhřimov

Nájezdy rozhodly. Florbalisté Spartaku sestupují

Tři mečboly byly málo. Florbalisté pelhřimovského Spartaku nedokázali v sérii play-down uhrát čtvrté vítězství a dorazit Králův Dvůr. Soupeři se tak povedl velký obrat z 1:3 na 4:3. Zmar Pelhřimova dovršilo velikonoční pondělí a v pořadí sedmý zápas. Spartak v něm před vlastními fanoušky nejprve dokázal smazat dvoubrankové manko, aby následně prohrál na nájezdy a musel přijmout realitu sestupu do divize.

„V úvodní třetině jsem udělali až moc individuálních chyb v obranné činnosti a tím dostali soupeře do zápasu. Následně jsme nedali, co jsme si dnes důraznou hrou připravili. Velká škoda nevyužité přesilovky na konci třetí třetiny a na začátku prodloužení. Nájezdy už byla loterie. Sérii jsme měli rozhodnout jindy,“ uznal trenér Jan Koten.

Zápas o všechno pro Pelhřimov začal slibně. Ve 3. minutě Blažek vybojoval míček v rohu hřiště a po jeho nahrávce Knězů otevřel skóre. Jenže Spartak se z vedení radoval jen krátce. Za 27 vteřin srovnal Šíma a bojovně naladění hosté zabrali naplno. Nutno říci, že jim na koně pomohly chyby domácích. Domkáře v první třetině ještě překonali Urbánek a Vlček, odpověď našel jen Blažek.

Druhá část herní nepohodu Spartaku ještě prohloubila. Hned v jejím úvodu upravil na 2:4 Nový a domácí na dlouho vypadli z role. Ne, že by se nesnažili a nebojovali, ale jejich hra působila kostrbatě až zmateně. Proto ke korekci stavu nevedla ani přesilovka, kdy na trestné lavici seděl Melíšek.

Pelhřimovu druhá přestávka pomohla. Střelecky zabrali zkušení, za vyrovnáním stavu stáli Knězů a Blažek. Jenže omráčeného soupeře se dorazit nepovedlo. Ke kýženému efektu nevedla ani přesilovka na konci základní hrací doby a v úvodu prodloužení. Zápas tak dospěl do penaltové rulety. Na pelhřimovské straně v ní uspěl jen Knězů, což se ukázalo jako zoufale málo.

PELHŘIMOV – KRÁLŮV DVŮR 4:5 SN.
Branky: 3. a 42. Knězů, 7. a 46. Blažek - 3. Šíma, 5. Urbánek, 8. Vlček, 21. Nový, rozhodující nájezd Uhřík. Rozhodčí:  Kostinek a Reichelt. Vyloučení: 1:3 – bez využití. Diváci: 337. Třetiny: 2:3, 0:1, 2:0 - 0:0.