Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Nahoru a dolů. Fotbalisté Maratonu divizi neudrželi

Nahoru a dolů. Fotbalisté Maratonu divizi neudrželi

Divizní příslušnost fotbalistů Maratonu byla jen roční epizodou. Poslední kolo soutěže rozhodlo o sestupu. Pelhřimov musí zpátky do krajského přeboru, přestože získal dvacet osm bodů a v samém finiši ročníku remizoval se silnou Velkou Bíteší 3:3.

„Tenhle zápas nerozhodl, svůj osud jsme si takříkajíc nalomili už předtím,“ vyjádřil se trenér Richard Zeman, který byl i u postupu v červnu loňského roku. S tímto tvrzením nelze než souhlasit. Pelhřimov si o problémy koledoval.

Až příliš bodů poztrácel v domácích zápasech. Korunu všemu nasadil v závěru dubna ve Speřicích. Domácím, kteří v té době byli v takřka beznadějné záchranářské situaci, podlehl 1:0. Tím je dostal na koně a sebe ze sedla. Přišla sice „omluvenka“ v podobě výhry nad taktéž zachraňujícími se Tasovicemi, ale prohry s béčkem Líšně, Lanžhotem a béčkem Zbrojovky Maraton dostaly do situace, kdy musel spoléhat za zaváhání dalších ohrožených. Ta ovšem nepřišla. Speřice si záchranu zajistily kolo před koncem. Břeclav z posledních dvou zápasů vytěžila maximální počet šesti bodů, Tasovice zase uhrály potřebnou výhru ve Žďáře nad Sázavou.

Pelhřimov tak může jen smutně konstatovat, že se s republikovou soutěží rozloučil se vztyčenou hlavou. V duelu s Velkou Bíteší podal výkon, který měl divizní parametry. „Náš výkon byl doslova heroický, výborný, hlavně v ofenzivě nesmírně kvalitní. Podařilo se nám půlhodinku před koncem vyrovnat na 3:3, navíc jsme měli po vyloučení hráče Bíteše k dispozici ještě docela dlouhou přesilovku. Šance jsme si vypracovali, v tom problém určitě nebyl, ale další gól už nepadl,“ hodnotil duel Richard Zeman.

Kamil Vaněk