Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Nadšené děti u zápisu. Líbily se jim hračky i malování

Nadšené děti u zápisu. Líbily se jim hračky i malování

Zápis do mateřské školy přinesl nejen radostné chvíle dětem, ale i rodičům, kteří hledají pro své ratolesti pečlivě vybrané a kvalitní vzdělávací prostředí. Událost, která se konala v úterý 7. května, byla nejen důležitým milníkem pro malé děti, ale také příležitostí pro vedení města nahlédnout do každodenního života mateřských škol.
Atmosféra všech pracovišť na všechny dýchla svou přívětivostí a pohodovou náladou. Místostarosta města Karel Kratochvíl společně s vedoucím odboru školství, kultury a tělovýchovy Městského úřadu Pelhřimov Zbyňkem Rycheckým nechyběli při této události. Během dopoledne si prošli dvě pracoviště a osobně se seznámili s průběhem zápisu.

Všechny děti se při příchodu do školky s nadšením ponořily do dětských radovánek. Prozkoumaly prostředí, využily nabízené hračky a s radostí se věnovaly i malování. Zatímco se děti bezstarostně bavily, ředitelka mateřské školy Věra Harudová se věnovala rodičům. Seznámila je s veškerými důležitými informacemi, projednala s nimi jejich představy a požadavky na chod školky a nezapomněla ani na drobné dárečky pro malé návštěvníky. Při zápisu do školky velmi pomáhá aplikace Twigsee, kterou rodiče využili již dopředu pro vyplnění údajů a jíž pelhřimovské školky později používají pro informování rodičů.

Mateřská škola v Pelhřimově je na všech pracovištích otevřená a plná radosti. Kvalitní vzdělávací program a přátelské prostředí vítá každého malého dobrodruha. „Každý rok se paní učitelky snaží vytvořit pro děti příjemné a podnětné prostředí, kde se cítí téměř jako doma a rozvíjejí své dovednosti a schopnosti. Důležité je, aby děti ve školce zažívaly pocit bezpečí a přijetí,“ sdělil místostarosta Karel Kratochvíl.

Mateřská škola obdržela celkem 204 žádostí o přijetí dítěte. Aktuální kapacita volných míst na umístění dětí je 176. Dětí, které prozatím nemohou být přijaty, je 28. Jedná se především o děti, které dovrší věk tří let až v roce 2025.    

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov