Dnes je 09.05.2024

Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 17°C - polojasno

Naděje na play-off? Po výbuchu už jen teoretická

V klíčovém zápase selhali. Pelhřimovští florbalisté vyfasovali v utkání Národní ligy jedenáct gólů od Blanska. Zatímco hosté naději na postup do vyřazovací části přiživili, Spartak ji poslal do oblasti teorie.

Nutno říci, že Pelhřimov dostal zaslouženou facku. „Za dnešní utkání patří omluva našim divákům. Snahu nelze hráčům upřít, ovšem naivita v soubojích, v přípravě šancí i v samotném zakončení vedla k debaklu, který domácí hala dlouho nezažila,“ musel sypat popel na hlavu sobě i hráčům trenér Jan Koten.

To pozitivní se z pelhřimovského pohledu hledá opravdu jen obtížně. Spartak od samého začátku tahal za kratší konec provazu. V 8. minutě otevřel skóre zápasu Kučera, do konce třetiny upravil na 0:2 Indruch. Naprostá pohroma nastala ve druhé třetině. Ve 34. minutě už to bylo 0:6! Pak sice nulu na kontě vstřelených branek zrušil Knězů, ale na druhou přestávku se šlo za stavu 1:8. Za Blansko odpověděli střelci z první části Indruch a Kučera.

V poslední dvacetiminutovce byl zmar Pelhřimova završen. S chutí hrající hosté vytáhli skóre až na 1:11. Teprve pak trefil šibenici Vlach a alespoň trochu zmírnil porážku domácích.

PELHŘIMOV – BLANSKO 2:11
Branky: 35. Knězů, 54. Vlach - 8., 25., 28., 34. a 39. Kučera, 13. a 36. Indruch, 21. a 44. Fedra, 46. Polách, 52. Videman. Rozhodčí: Reczai a Sidenberg. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 177. Třetiny: 0:2, 1:6, 1:3.