Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - oblačno

Pelhřimov

Nadační fond pro Pelhřimovsko otevírá příjem žádostí o podporu

Nadační fond pro Pelhřimovsko otevírá příjem žádostí o podporu

Nadační fond pro Pelhřimovsko se začátkem února otevírá příjem žádostí o podporu pro letošní rok. Jedná se o podporu projektů v oblastech sociální, vzdělání a kultura, rozvoj regionu (ochrana přírody, aktivní komunita) a mezigenerační propojení. „O podporu svého projektu může žádat organizace či jednotlivec, který páchá dobročinnost v okrese Pelhřimov,“ vysvětlila Monika Hamalčíková z Nadačního fondu pro Pelhřimovsko.

Zájem o podporu projektů není malý. „Žadatele máme z celého okresu. Přímo z Pelhřimova to v minulosti byly například nemocnice, rodinné centrum, pěstounské rodiny, spolek nevidomých, charita, ochránci přírody, psí azyl a kočičí útulek. Z jednotlivců jsme pomáhali tělesně postiženému chlapci a možná si vzpomenete na medializovaný příběh papouška Arnošta z Děkanské zahrady,“ uvedla.

Žádat je možné v otevřených výzvách fondu. Malá výzva je ohraničena částkou 5000 korun a příjem je otevřen od 1. února do 8. listopadu. Velká výzva umožňuje podporu do výše 100 000 korun a zažádat lze jen v období od 1. do 20. února.

Podmínky pro Malou a Velkou výzvu naleznete zde.

Kamil Vaněk