Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - polojasno

Pelhřimov

Na náměstí způsobil nehodu čtyř aut. Neměl řidičský průkaz

Na náměstí způsobil nehodu čtyř aut. Neměl řidičský průkaz

Ve středu kolem druhé hodiny odpoledne přijali policisté na integrovaném operačním středisku oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo na Masarykově náměstí v Pelhřimově. Osmadvacetiletý řidič jedoucí s osobním vozidlem BMW od ulice Růžová směrem k ulici Poděbradova nezvládl řízení a narazil do zaparkovaného osobního vozidla Hyundai, které bylo po střetu odraženo na přilehlý chodník.

Vozidlo BMW po střetu pokračovalo dále, přičemž narazilo do dalšího zaparkovaného vozidla Škoda, které vlivem střetu bylo odraženo do za ním stojícího automobilu Ford. Vlivem nehody došlo ke zranění řidiče osobního vozidla BMW a dále dvou osob, které v době střetu seděli v zaparkovaných vozidlech Hyundai a Škoda.

"Zranění byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do jihlavské nemocnice. Provedenou dechovou zkouškou byla přítomnost alkoholu u řidiče vozidla BMW vyloučena. Místo dopravní nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Šetřením policisté zjistili, že osmadvacetiletý řidič vozidla BMW není držitelem řidičského oprávnění," informovala mluvčí policie Michaela Lébrová.

Při dopravní nehodě vznikla na vozidlech předběžně vyčíslená škoda ve výši 460 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Zdroj: Krajské ředitelství Policie Kraje Vysočina