Dnes je 13.07.2024

Svátek má Markéta

ikonka pocasi 17°C -

Pelhřimov

Na Masarykově náměstí se letos uskuteční šest MINI jarmarků

Na Masarykově náměstí se letos uskuteční šest MINI jarmarků

Blíží se jaro a s ním i chvíle, kdy Masarykovo náměstí ožije oblíbenými MINI jarmarky. „I letos počítáme s šesti farmářsko-řemeslných prodejními akcemi. Tři se uskuteční na jaře a tři na podzim,“ informovala za pořadatele Nela Štěpánková z oddělení cestovního ruchu Kulturních zařízení města Pelhřimova.

MINI jarmarky se budou už tradičně konat v sobotu dopoledne, první 23. března bude mít podtitul Velikonoční. „Počítáme s počtem zhruba třiceti prodejců a bohatý bude i doprovodný program: hudební doprovod v podání ZUŠ Pelhřimov, pro děti chystá místní Family Point tvůrčí dílnu, k vidění bude i výroba másla tradičním způsobem,“ doplnila.

I když pořadatelé chystají zařazení několika novinek a své produkty budou nabízet i noví prodejci, těšit se můžete i na šlágry let minulých. Chybět tedy nebudou třeba mléčné a pekárenské výrobky, uzeniny, ovoce a zelenina, sirupy, košíky nebo v loňském roce tolik žádaní uzení pstruzi. 

Termíny MINI jarmarků: 23. března – Velikonoční, 11. května – Májový, 15. června – Letní, 14. září – Řemeslný, 12. října – Podzimní, 9. listopadu – Svatomartinský.             

Kamil Vaněk