Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

Na florbale přituhuje. Rozhodnout mohou i diváci

Na florbale přituhuje. Rozhodnout mohou i diváci

Zítra od 19 hodin sehrají třetí zápas série play-down Národní ligy florbalisté Pelhřimova a Králova Dvora. Stav je v tuto chvíli vyrovnaný 1:1. „Nemyslím si, že hrajeme úplně od začátku. Dva zápasy nám i soupeři už něco ukázaly. Spíše bych řekl, že se série v tomto momentě zredukovala na tři vítězná utkání,“ pojmenoval nastalou situaci trenér Pelhřimova Jan Koten.

V prvním odstavci jsme nezmínili možná nejpodstatnější věc. Hraje se v Pelhřimově. Proč je to tak zásadní? Soupeři se letos potkali už čtyřikrát. A ve všech případech slavil vítězství domácí tým.

„Nám se obecně venku moc nedaří a důležitou roli má i povrch v hale,“ zamýšlí se kouč Spartaku. Zatímco v Pelhřimově se hraje na palubovce, v Králově Dvoře je povrch gumový. Rozdíly možná divák nepostřehne, samotní hráči ale určitě. „Každý povrch se chová jinak. Na gumě míček více rotuje. Je na ní lepší střílet příklepem, u nás spíš střílíme švihem. Jiná je i rychlost povrchu a tím i pohybu míčku,“ vyjmenoval hlavní rozdíly Jan Koten.

Ještě jednu zásadní výhodu má v duelech mezi Pelhřimovem a Královým Dvorem domácí prostředí. Skýtají ji diváci. V obou halách chodí pravidelně trojciferné návštěvy, což není pro třetí nejvyšší soutěž pravidlem. „V Králově Dvoře mají florbal v oblibě, ale my máme diváky nejlepší,“ pochválil Jan Koten publikum v tělocvičně ZŠ Osvobození a doplnil: „Navíc hlediště je u nás za kratší stranou hřiště. Soupeřovu brankáři to vůbec nezávidím, musí být na něj obrovský tlak, když má stovku lidí dvě třetiny zápasu hned za zády.“

Dedukujme z toho jediné. Čím víc lidí zítra do hlediště dorazí, tím větší bude šance Spartaku na vítězství. A proto: přijďte na florbal!

Sport o víkendu v Pelhřimově

Pátek 8. března
Kuželky - divize: Pelhřimov - Soběnov (18.30). Stolní tenis - okresní přebor 3: Pelhřimov F - Humpolec H (18.00).
Sobota 9. března
Basketbal - jihočeská liga mužů: BK Sojky Pelhřimov - Kaplice (19.00), extraliga juniorů U19: BK Sojky Pelhřimov - Plzeň (17.00). Florbal - zápas play-down Národní ligy mužů: Pelhřimov - Králův Dvůr (19.00). Fotbal - divize dorostu: Pelhřimov - Chotěboř (10.00 starší, 12.15 mladší).

Neděle 10. března

Basketbal - liga žáků U14: BK Sojky Pelhřimov - Sparta Praha (9.00).

 Kamil Vaněk