Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Na body nedosáhli. Fotbalisté Maratonu ale bojovali až do konce

Na body nedosáhli. Fotbalisté Maratonu ale bojovali až do konce

Fotbalisté Maratonu svůj bodový účet v divizi navýšit nedokázali. V zápase 10. kola prohráli před vlastními fanoušky 3:2 s béčkem Líšně. Nutno říci, že tým z Brna ukázal velkou kvalitu. „Věděli jsme, že je soupeř silný ze vzduchu a že je třeba pohlídat si Raaba. To se bohužel nestalo, a proto jsme rychle prohrávali,“ okomentoval inkasovaný gól už v 7. minutě trenér Richard Zeman.

Hosté, kteří nasadili hned několik hráčů s druholigovými zkušenostmi, byli v prvním poločase lepší. Na 2:0 zvýšil opět Raab a za brankářem Pechem cinkla i tyč. Po přestávce na rozdíl tří branek zvýšil Aldin.

Domácí to nezabalili a bojovali až do konce. V 69. snížil Poul a naději Pelhřimovu na bodový zisk dal úpravou skóre na 2:3 Adam. „Musím tým pochválit za to, jakou morálku v zápase ukázal. Bojoval až do konce, měli jsme šance i na vyrovnání,“ těšilo Richarda Zemana.

Zároveň ale musel uznat, že vyhrál lepší tým: „Soupeř byl kvalitní, my musíme uhrát body v jiném zápase. Ze hřiště jsme odcházeli se vztyčenými hlavami, ale pořád je znát, že jsme v soutěži noví. Hlavně v soubojích nám chybí důraz. K nim přistupujeme jako v krajském přeboru, což se musí změnit.“

PELHŘIMOV – LÍŠEŇ B 2:3
Góly: 69. Poul, 72. Adam – 7. a 20. Raab, 52. Aldin. Rozhodčí: Slováček. ŽK: 1:1. Diváci: 250. Poločas: 0:2. Pelhřimov: Pech – Šimon, Rajtmajer, Vacek (58. Adam), Niederle, Zacha (68. Honzl), Homolka, Smejkal, Morava (58. Hotovec), Fialka (89. Hána), Poul.