Dnes je 13.07.2024

Svátek má Markéta

ikonka pocasi 18°C -

Pelhřimov

Myslivci se vzdělávali v penzionu v Bitěticích

Myslivci se vzdělávali v penzionu v Bitěticích

Už šestý ročník Mysliveckého vzdělávacího dne uspořádalo v sobotu 2. března Myslivecké sdružení Lipice. I když mezi účastníky převažovali ti z blízkého okolí, nechyběli ani myslivci z větší vzdálenosti. Mezi hosty byli i starosta města Ladislav Med a místostarosta Karel Kratochvíl.

Myslivecký den se uskutečnil v krásném penzionu v Bitěticích. „Dříve jsme tuto akci pořádali v našem zařízení v Lipici, ale tam už jsme se s ohledem na počet účastníků nevešli. Proto jsme se loni přesunuli do Pelhřimova a letos do Bitětic. Ne, že by se nám v Pelhřimově nelíbilo, ale chtěli jsme, aby se vzdělávací den konal na území naší honitby. Proto jsme rádi využili možnost uspořádat ho v nově budovaném penzionu,“ vysvětlila za pořadatele Marie Benešová.

Akce, která se uskutečnila pod záštitou starosty města Pelhřimov Ladislava Meda, nabídla dvě přednášky. V první měla název „První pomoc u akutních stavů a úrazů při mysliveckých činnostech“, druhá „Tradice, současnost a budoucnost myslivosti.“

Bezpochyby zajímavým bodem programu bylo pasování na lovce dančí zvěře. Tím se stává myslivec po prvním odlovu. „Pasován byl mladý myslivec z Moravy, který při minulém vzdělávacím dni v tombole vyhrál poukaz na lov srnčí zvěře v naší honitbě. Vyšel si u nás s očekáváním lovu srnce a narazil na dva mladé kusy dančí zvěře. Měl štěstí, někteří myslivci na podobnou příležitost čekají i několik let,“ informovala Marie Benešová.

Myslivci se v Bitěticích nejen vzdělávali. Součástí programu byly zvěřinové hody, tombola a či volná zábava za doprovodu živé hudby.

Kamil Vaněk