Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - zataženo

Pelhřimov

Muže, který působil sexuální obtěžování, policisté rychle zadrželi

Muže, který působil sexuální obtěžování, policisté rychle zadrželi

Velmi rychle byl za trestný čin potrestán padesátiletý muž, který se o uplynulém víkendu dopustil v Pelhřimově sexuálního obtěžování. Policisté sdělili muži ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu. Od soudu odešel s podmíněným trestem odnětí svobody a zákazem pobytu.

V neděli 13. srpna v odpoledních hodinách přišel muž k nezletilým dívkám, které byly na Masarykově náměstí. Snažil se s nimi navázat kontakt, o který dívky neměly zájem. Jeho komunikace se týkala sexuální oblasti, nabízel jim i finanční úplatu a byl neodbytný. Dívky vše odmítaly a podařilo se jim utéct.

Případ si převzali pelhřimovští kriminalisté a zjistili veškeré dostupné informace k popisu podezřelého. Na základě prověřování se kriminalistům podařilo muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu vypátrat a zadržet ještě tentýž den v pozdních večerních hodinách. Muž byl značně pod vlivem alkoholu, kdy dechová zkouška vykázala hodnotu 2,39 promile alkoholu. Poté směřoval na protialkoholní záchytnou stanici. Po vystřízlivění putoval do policejní cely.

Policejní komisař na základě shromážděných důkazů sdělil muži podezření z přečinu svádění k pohlavnímu styku a zprávu o výsledku předložil státnímu zastupitelství. Státní zástupce podal návrh na potrestání muže. Soudem mu byl uložen trest odnětí svobody v délce jednoho roku s podmíněným odkladem se zkušební dobou tří let a pětiletým zákazem pobytu v Pelhřimově.