Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Modře nasvícená Kalvárie oslaví dvacet let v unii

Modře nasvícená Kalvárie oslaví dvacet let v unii

Město Pelhřimov se připojí k oslavě vstupu České republiky do Evropské unie nasvícením historického symbolu – Kaple sv. Kříže – Kalvárie do evropsky modré barvy. V předvečer 30. dubna a 1. května se Kalvárie promění ve světelnou instalaci, připomínající významné jubileum členství v EU. Kalvárie není pouze architektonickou dominantou Pelhřimova, ale také svědkem bohaté minulosti města. Tato iniciativa tak propojuje tradiční hodnoty s moderním významem evropské integrace.

Kromě světelné instalace se do oslav zapojí i pelhřimovské školy, které vytvoří vlastní ztvárnění mapy Evropy. Studenti budou mít možnost projevit svou kreativitu a představit své vnímání jednotlivých zemí kontinentu. Od koláže osobností, přírodních krás až po historické události spojené s evropskou integrací – žádné téma není tabu.

Vernisáž všech vytvořených projektů se pravděpodobně uskuteční v Mezinárodní den dětí na Masarykově náměstí. Návštěvníci budou mít možnost obdivovat a hodnotit nejzdařilejší práce, které vytvoří atmosféru dětského pohledu na Evropu. Po vernisáži budou mapy vystaveny v podloubí na Masarykově náměstí nebo u kulturního domu Máj, aby i další zájemci měli možnost nahlédnout na díla mladých tvůrců. Nakonec budou mapy vráceny školám, kde budou vystaveny.

Letní Minijarmark, který je naplánován na sobotu 15. června, nabídne kromě tradičních produktů také ochutnávku evropských chutí.

Oslavy dvaceti let v EU tak spojují tradici se současností a dětskou kreativitou a připomenou význam evropské integrace. Zároveň mají díky programu přesah k velkým i malým obyvatelům Pelhřimova a okolí.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov