Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 21°C - oblačno

Pelhřimov

Mladí lidé v mohou získat peníze na realizaci svých nápadů

Mladí lidé v mohou získat peníze na realizaci svých nápadů

Mladí lidé na Vysočině mohou získat finanční prostředky na své projekty, kterými budou chtít zlepšit život v místě, kde žijí. Program „Mládež kraji“ realizuje Rada dětí a mládeže kraje Vysočina ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Na realizaci programu se finančně podílí i Kraj Vysočina a města z celého kraje. Zapojí se také Pelhřimov. Z rozhodnutí Rady města ze 4. března bude na podporu programu vyčleněna částka třicet tisíc korun.

„V rámci programu zafinancujeme zajímavé nápady mladých lidí na zlepšení života v místě. Částkou pět až třicet tisíc korun budeme podporovat nejrůznější aktivity - akce pro děti, aktivity na podporu seniorů, zlepšení prostředí ve městě, pomoc hendikepovaným, a tak dále.“ říká koordinátorka projektu Ivana Tvrdá.

Žádat o finanční příspěvek může skupina minimálně čtyř lidí ve věku 15 až 26 let. Projekty bude možné realizovat od 1. května do 30. listopadu. „Jeden ze skupiny musí být starší 18 let. Žadatelé nám nejdříve pošlou své nápady, my je pozveme na super víkendové školení a potom budou svoje projekty prezentovat před komisí, která rozhodne o jejich podpoře,“ dodává Ivana Tvrdá.

V minulých letech byly na Vysočině podpořeny desítky projektů za téměř tři miliony korun. Mezi podpořenými najdete třeba malý hudební nebo filmový festival, realizaci veřejných astronomických hodin, ale i úklid a údržbu lesoparku, akci pro děti, taneční soutěž, charitativní běh, studentský majáles a celou řadu dalších projektů. „Aktivitě se určitě meze nekladou a je jen velmi málo projektů, které jsme nepodpořili,“ uzavírá Ivana Tvrdá. 

Nápady je nutné přihlásit – pomocí jednoduchého formuláře na webu https://vysocina.mladezkraji.cz/ do 7. dubna.

Veškeré podrobnosti o projektu najdou zájemci na facebookové stránce Mládež kraji – Vysočina nebo na uvedeném webu. Více informací: Ivana Tvrdá, 605 190 633, info@rdmkv.cz

Rada dětí a mládeže kraje Vysočina vznikla v roce 2001 nejen za účelem koordinace všech neziskových organizací působících v kraji Vysočina, ale také za účelem zprostředkování komunikace mezi nimi a orgány státní správy a zajištění přísunu informací všem členům i zájemcům z řad veřejnosti. V současné době sdružuje více než 50 000 individuálních členů ve třicítce organizací.

V současné době realizuje několik projektů. Například www.volnocasuj.cz, www.tabory-vysocina.cz, a další. Více informací o RDMKV je na webu www.rdmkv.cz

Zdroj: Rada dětí a mládeže kraje Vysočina