Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 13°C - zataženo

Mladé taekwondistky odvezly z Tirany pět medailí

Světového poháru v albánské Tiraně se zúčastnilo šest taekwondistek pelhřimovského klubu SK Taekwondo Lacek. I když se jedná o prestižní turnaj, na němž měří síly elita tohoto olympijského sportu, zástupci pelhřimovského klubu nebyli rozhodně do počtu. Šest startů přineslo pět cenných kovů – tři stříbrné medaile a dvě bronzové.

„Náš výsledek stavím velmi vysoko. Je umocněn i faktem, že jsme v hodnocení týmů kadetek obsadili třetí příčku,“ těšilo trenér Petra Lacka, který dodal: „Celé léto jsme poctivě trénovali, protože jsme se chystali na start na Gymnaziádě v Brazílii. Teď se nám povedlo tréninkovou píli proměnit ve výsledky.“

O stříbrnou radost se v kategorii kadetek zasloužily Tereza Urbánková (do 51 kg), Anna Špinarová (do 55 kg), Alice Bínová (nad 59 kg). Bronz v kategorii do 47 kilogramů vybojovaly Alea Mocek a Viktorie Maršáková. Na medaili z pelhřimovské výpravy nedosáhla jen Pavla Brambůrková, ale tu z dalších bojů vyřadila pozdější vítězka kategorie do 55 kilogramů.

Pelhřimovští taekwondisté mají nyní hodně napěchovaný program. O víkendu startovali na malém turnaji v Chorvatsku, který byl určený především pro začínající bojovníky. Do Chorvatska se svěřenci trenéra Petra Lacka vrátí za čtrnáct dnů na Světový pohár a následovat bude v úvodu listopadu turnaj G1 v Izraeli.