Dnes je 29.02.2024

Svátek má 

ikonka pocasi 4°C - zataženo

Pelhřimov

MINI jarmark lákal. Po pstruzích se zaprášilo

MINI jarmark lákal. Po pstruzích se zaprášilo

Po více než tříměsíční pauze se v sobotu 25. března na Masarykově náměstí uskutečnil MINIjarmark. Zájem o něj byl už tradičně veliký. Lákadlem se staly novinky. Zájem byl především o uzené pstruhy. Po těch se doslova zaprášilo.

„Nečekali jsme, že bude takový zájem,“ přiznával Jiří Gebarovský. Množství ryb, které přivezl ráno na náměstí, 
z jeho stánku zmizelo během hodiny. Na pstruhy se tvořila fronta. „Ještě čekáme, až nám švagr přiveze druhou várku. To bude posledních padesát pstruhů, které máme připravené,“ říkal kolem desáté hodiny dopoledne. Jak prozradil, pstruhy nakupuje v sádkách v Pravíkově, následně je sám kuchá a udí na akátovém dřevě.

Protože se MINIjarmark konal jen chvíli před Velikonocemi, řada prodejců nabízela zboží, které se vztahovalo právě k svátkům jara. Patřila mezi ně i Martina Malá, v jejímž stánku byly k dostání nádherné kraslice. „Maluji je ručně na zlatý a barevný podklad voskovou metodou,“ představovala nabízené zboží. I ji zájem kupujících překvapil. „Lidé kupují, zájem je. Líbí se mi hlavně reakce dětí, které jsou nadšené.“ Pohodovou atmosféru trhů dokreslila hudební produkce místní základní umělecké školy.

Další MINIjarmark se v Pelhřimově uskuteční 13. května. Ponese podtitul Májový. „Můžete se těšit na prodej květin a určitě nebudou chybět uzení pstruzi, o které byl takový zájem,“ láká za pořadatelské Kulturní zařízení města Pelhřimova Nela Štěpánková.