Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - polojasno

Pelhřimov

MINI jarmark lidi lákal, pstruzi zmizeli rychle

MINI jarmark lidi lákal, pstruzi zmizeli rychle

V sobotu 14. října se na Masarykově náměstí uskutečnil podzimní MINI jarmark. Více než tři desítky prodejců nabídly ke koupi farmářské či řemeslné výrobky. Ve stáncích nechyběly ani uzeniny, pečivo, trdelníky či sladké zákusky. Velký zájem byl především o uzené pstruhy. „Tentokrát jsme zpracovávali o třicet kusů méně než minule. I tak nám uzení trvá kolem dvanácti hodin,“ svěřili se Jiří Gebarovský a Bohumil Svoboda. Cena jedné ryby se pohybovala mezi sto až sto dvaceti korunami a vyprodané byly už během hodiny a půl.

Popularita pelhřimovských jarmarků narůstá mezi prodejci i nakupujícími. „S MINI jarmarky jsme začali na podzim 2021 - každým rokem pořádáme tři jarní a tři podzimní. Nejpopulárnější zatím zůstávají Velikonoční a Svatomartinský, avšak zájem roste u všech,“ pověděla Nela Štěpánková z pořadatelských Kulturních zařízení města Pelhřimova a dodala: „Většinu z prodávajících si zveme sami. Máme už tradiční, k nim pokaždé přibereme několik nových. Snažíme se, aby od každého typu zboží byl jeden stánek. Chceme, aby řemeslníci, kteří pomáhali jarmarky tvořit, s námi zůstávali co nejdéle. Mají už své zákazníky, kteří chodí přímo za nimi.“

Příští MINI jarmark se uskuteční 11. listopadu. Ponese podtitul Svatomartinský a lidé při něm uvidí i ukázky řemeslné výroby. Těšit se mohou na ukázku stloukání másla.

Iva Pacnerová