Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

MINI jarmark láká na novinky. Zeleninu a keramiku

MINI jarmark láká na novinky. Zeleninu a keramiku

V sobotu dopoledne bude ve středu města opět rušno. V Atriu turistického informačního centra a přilehlých prostorách Masarykova náměstí se uskuteční druhý z letošních MINI jarmarků. Těšit se můžete na tradiční prodejce i na naprosté novinky.

„Vůbec poprvé přijedou zástupci nedaleké Farmy Pech. Tase se sice specializuje na pěstování česneku, ale tentokrát bude mít v nabídce především sezónní zeleninu,“ informovala Nela Štěpánková z pořadatelských Kulturních zařízení města Pelhřimova. Premiéru bude mít i stánek Ovocné školky, který bude nabízet zeleninu a především ovocné keře. Třetí novinkou bude keramika ze Slavonic od paní Tunklové.

Těšit se samozřejmě můžete také na tradiční zboží. Na tomto místě jde jmenovat jen některé: sýry Tonka, pomazánky Saneb, květiny z Květinové farmy v Javorové aleji, vinuté perly Hakubat, svíčky od Tara Design.

Už dávno není MINI jarmark jen o nakupování. „Kromě už tradičního hudebního doprovodu chystáme tři bloky ukázek lidových tanců. Připravuje je ZUŠ Pelhřimov,“ zmínila se Nela Štěpánková. Taneční bloky jsou na programu v deset, v půl jedenácté a v jedenáct hodin.

Nezapomeňte zajít také ke stánku Městského úřadu Pelhřimov s pocitovou mapou. Hlavním tématem bude doprava ve městě, užitečné informace můžete získat i ke druhém ročníku participativního rozpočtu.

Kamil Vaněk