Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Jarmark doplní dobroty z různých koutů Evropy

Jarmark doplní dobroty z různých koutů Evropy

Už zítra se na Masarykově náměstí uskuteční oblíbený MINI jarmark. Od 9 do 12:30 hodin si mohou jeho návštěvníci nakoupit krásné věci pro sebe i své blízké a ochutnat rozmanité dobroty. MINI jarmark se totiž rozšiřuje o MINI festival evropských chutí, v rámci něhož se můžete těšit na belgické hranolky, ukrajinský boršč a šašlik, holandskou kávu, italské těstoviny, francouzské palačinky a francouzskou polévku a originální české Polenské mrkvance. Akci doprovodí hudební vystoupení ZUŠ Pelhřimov, tvořivé dílničky s výrobou letních čelenek a vyřezáváním do dřeva.

Součástí MINI jarmarku bude také pocitová mapa, která se vrací na náměstí díky velké oblibě mezi občany. Tato iniciativa poskytuje obyvatelům jedinečnou příležitost vyjádřit své názory a pocity ohledně různých aspektů života ve městě. Tentokrát bude hlavním tématem kultura ve městě.

Kromě pocitové mapy dostanou účastníci možnost získat informace o participativním rozpočtu "Společnou cestou 2024". Tato iniciativa umožňuje občanům aktivně se zapojit do rozhodování o části veřejného rozpočtu a předkládat návrhy na projekty. Je to skvělá příležitost pro občany podílet se na formování budoucnosti Pelhřimova.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov