Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - oblačno

Pelhřimov

Miluju kytičky, slunce a andílky, říká devadesátnice

Miluju kytičky, slunce a andílky, říká devadesátnice

Krásné devadesátiny oslavila v těchto dnech paní Vlasta Vaněčková z Pelhřimova. Za Město Pelhřimov ji k významnému životnímu jubileu poblahopřáli místostarosta Zdeněk Jaroš a Ivana Kociánová ze Sboru pro občanské záležitosti, ti oslavenkyni popřáli pevné zdraví, mnoho spokojenosti a předali květiny a dárkový balíček.
Paní Vlastička i ve svém věku oplývá optimismem a humorem. Jen málokdo by této dámě hádal 90 let. Těší se 
z toho, že je po většinu času obklopena svými nejbližšími, ráda čte zamilované romány, sleduje staré seriály, velmi ráda peče, vaří a posílá sms správy. S úsměvem na tváři a dobrou náladou vzpomínala v kruhu gratulantů na zážitky nejen z mládí.

Zavzpomínala také na svou nejlepší kamarádku Jarmilku Jarošovou, se kterou si velmi rozuměla. „Velmi ráda vzpomínám na chataření, to byly nádherně strávené časy v přírodě. Úžasná parta lidí a těch nezapomenutelných zážitků,“ zavzpomínala s povzdechem paní Vaněčková. „Jsem hrozně šťastná, že mám v současné době zahrádku, miluju kytičky, slunce a andílky,“ dodala usměvavá devadesátnice.

Paní Vlasta vystudovala gymnázium. „Od dětství jsem chtěla být sestřičkou, vždycky se mi toto povolání líbilo, ale bohužel okolnosti mi to nedovolily. Pracovala jsem v kartáčovnách, ale v důchodu jsem pět let pracovala 
v pelhřimovské nemocnici na oddělení centrální sterilizace, kde jsem byla moc šťastná a spokojená,“ prohlásila 
s nadšením.

Spokojenost, úcta, skromnost a milé vystupování vyzařuje z paní Vaněčkové na dálku. V její přítomnosti by bylo dobře každému. Paní Vlastičce přejeme do dalších let hodně zdraví, štěstí, životní pohody, slunce a vitální svěžesti.