Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 18°C - oblačno

Pelhřimov

Město přispělo na sanitku pro ČČK Pelhřimov

Město přispělo na sanitku pro ČČK Pelhřimov

Oblastní spolek Českého červeného kříže v Pelhřimově (ČČK) nedávno obdržel významný dar od města Pelhřimov, kterým je nový sanitní vůz. Tento milionový příspěvek z rozpočtu města umožní posílení dopravní zdravotní služby, což je jedna z hlavních aktivit ČČK.

Klíčky od moderního vozidla značky Renault Master předali symbolicky starosta města Ladislav Med a místostarosta Karel Kratochvíl dlouholetému řidiči ČČK Pelhřimov, panu Stanislavu Trutnovi, v pátek 17. května. Tato událost symbolizuje silnou spolupráci mezi městem a humanitární organizací, která si klade za cíl poskytovat nezbytnou pomoc občanům.

Nově získaný vůz je upraven speciálně pro účely dopravní služby, a to včetně přepravy imobilních pacientů s lehce nebo těžce omezenou hybností, nemocných osob k praktickým lékařům, do odborných ambulancí, nemocnic, na základě příkazu k jízdě vystaveného lékařem. Tento přínos je neocenitelný, neboť zajišťuje bezpečnou a spolehlivou dopravu pro pacienty v rámci jejich léčby.

Ředitelka Zuzana Sůvová, vyjádřila poděkování představitelům města za jejich podporu, která je pro Oblastní spolek ČČK Pelhřimov nesmírně důležitá. Vozový park organizace čítá celkem pět vozidel, z toho tři jsou od města Pelhřimov.

Oblastní spolek ČČK Pelhřimov působí jako nestátní humanitární organizace na území celého okresu Pelhřimov. Financování této činnosti není zajištěno ze státních zdrojů, a proto jsou veškeré příspěvky a dary, jako je ten nedávný od města, zásadní pro pokračování v poslání organizace. Kromě běžných služeb dopravní zdravotní služby ČČK Pelhřimov zajišťuje oceňování bezpříspěvkových dárců krve,  dále zdravotnické dozory na společenských, sportovních, kulturních akcích, pořádá školení v první pomoci atd.

Díky této nové sanitce město Pelhřimov projevuje svůj závazek vůči bezpečnosti a péči o své občany, a zároveň umožňuje Českému červenému kříži Pelhřimov posílení jeho schopnosti rychle a efektivně reagovat na potřeby ve svém regionu.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov