Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Město spouští nový web. Nabízí novinky i atraktivní vzhled

Město spouští nový web. Nabízí novinky i atraktivní vzhled

Po šesti letech spouští Město Pelhřimov dnes nové webové stránky, které připravilo ve spolupráci s externím dodavatelem.

Kromě atraktivní grafiky nabízí nejnovější funkční prvky, větší přehlednost, intuitivnější způsob členění informací do tematických celků včetně responzivního zobrazení. Novinkou je grafická předstránka neboli intro, která je přehledným rozcestníkem, z něhož se návštěvníci snadno prokliknou, kam potřebují. Intro stránka rozcestníku s videoprezentací nabízí proklik na městský úřad, kalendář akcí a webové stránky všech organizací zřizovaných městem.

Další novinkou je právě kalendář akcí, ke kterému je přistupováno jako ke sdílenému kalendáři akcí, což je komplexní nabídka zajímavých událostí všeho druhu napříč městem. Nejen, že si lidé mohou komfortně vybrat akci, která je nejvíce zajímá, ale také mohou sami do kalendáře akcí vložit svou pozvánku (pomocí formuláře), kterou ve městě či místních částech pořádají. 

„Důležitá je pro nás snadná dostupnost a přehlednost informací napříč městem a zároveň jsme chtěli sjednotit podobu s jednotným vizuálním stylem města. Inspirujeme se barvami vlajky města – modrá, bílá, zelená,“ uvedl místostarosta Karel Kratochvíl. „Není jednoduché sjednotit všechny webové stránky „příspěvkovek“, ale dostat odkazy na jedno místo jde, čehož je důkazem právě intro stránka. Věříme, že funkční web poskytne občanům moderní a kvalitní služby,“ dodal. 

Adresa nového webu je stejná, jakou měl web předešlý: www.mestopelhrimov.cz

I přes důkladnou kontrolu jednotlivých funkčních prvků, které jsou na webové stránky navázány, se mohou vyskytnout určité nesrovnalosti. Veškeré chyby budeme evidovat a postupně pracovat na jejich odstranění. Za případné nedostatky se omlouváme a prosíme veřejnost o schovívavost.

MěÚ Pelhřimov