Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - polojasno

Pelhřimov

Město patřilo maskám. Pelhřimov si užil masopust

Město patřilo maskám. Pelhřimov si užil masopust

O týden dříve kvůli jarním prázdninám ve školách si Pelhřimov užil masopust. Odhadem více než dvě stovky masek se v úterý 6. února sešly před kulturním domem Máj, aby se pak průvod vydal městem. Hned za policejním vozem jel kočár se starostou Ladislavem Medem, místostarosty Zdeňkem Jarošem a Karlem Kratochvílem. Průvod postupně prošel třídou Legií, dále kolem kaple Panny Marie Sedmibolestné, Nádražní a Tylovou ulicí, na Masarykovo náměstí se dostal Solní bránou. Následovalo defilé masek na pódiu.

Po něm starosta předal vládu nad Pelhřimovem maskám. „A vy teď jdete točit pivo,“ dostalo se mu vzápětí odpovědi. Masky následně provedly obžalobu osla, bohatý program na pódiu zpestřilo tradiční krájení obří tlačenky. Nejpovedenější masky se dočkaly ceny. Cenu radnice obdržely mochomůrky, z ceny od DDM Pelhřimov se těšila Rozárka Krásová, která „kupodivu“ navštěvuje základní školu Krásovy domky. Přestrojena byla za pračku. „To mi poradila starší sestra,“ svěřila se.

Na přípravě masopustu se podílely Město Pelhřimov, Kulturní zařízení města Pelhřimova, ZUŠ Pelhřimov, spolek divadelních ochotníků Rieger, Taneční škola DanceArt, DDM Pelhřimov, pekárna Adélka, Řeznictví Prokeš a Technické služby města Pelhřimova.

Kamil Vaněk