Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - polojasno

Pelhřimov

Město koupí obchodní centrum Vysočina. Rozhodli zastupitelé

Město koupí obchodní centrum Vysočina. Rozhodli zastupitelé

Pelhřimovští zastupitelé na 6. řádném zasedání ve středu 20. září rozhodli o koupi obchodního centra Vysočina 
do vlastnictví města za cenu 48 000 000 Kč. Společně s nákupem nemovitosti získá město také pozemek 
o rozloze asi 6000 čtverečních metrů v ochranném pásmu městské památkové rezervace.

Záměrem radnice je spodní část obchodního centra Vysočina prozatím využít pro komerční účely a vrchní část by měla poskytovat zázemí spolkům a komunitním organizacím. Detailní využití bude samozřejmě předmětem dalších jednání, stejně tak i rozfázování následných rekonstrukčních prací.

Rozhodnutí koupit obchodní centrum Vysočina předcházela ze strany radnice dlouhá jednání s majitelem budovy – společností Kubík Vysočina s.r.o., který měl dalšího potencionálního zájemce, jehož záměrem využití byla ubytovna, restaurace a diskotéka, což bylo z hlediska města absolutně nepřípustné. „Viděli jme studii, v níž byla ubytovna určená pro 150 až 200 lidí, což byl také impulz se k této záležitosti opět vrátit,“ uvedl starosta Ladislav Med. „Jsem velmi rád, že se obchodní centrum kupujeme za výrazně nižší cenu, než jsme se rozhodovali před rokem, kdy cena byla 65 miliónů korun,“ doplnil starosta.

Město Pelhřimov v příštím roce zadá studii na provozně technické využití budovy, která také ukáže směr, jakým se v nejbližších letech vydat.