Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Měsíc říjen nabídne hned několik charitních akcí

Měsíc říjen nabídne hned několik charitních akcí

První měsíc podzimu bude bohatý na události v režii pelhřimovské Charity. Ve středu 4. října ve svém sídle v Solní ulici otevře dveře školám i široké veřejnosti, zkrátka všem, kteří se chtějí dozvědět něco více o činnosti organizace a charitních službách. „Návštěvy budeme očekávat mezi 10. a 15. hodinou a zvláště pro školní kolektivy jsme 
v odpoledních hodinách připraveni nabídnout i rozsáhlejší prohlídku s průvodcem,“ zve ředitel Charity Pelhřimov Jiří Smrčka.

V neděli 8. října bude od 19 hodin sloužena mše za klienty Domácí hospicové péče Iris. Odstartují tak tradiční Dny domácí hospicové péče, které prostřednictvím různorodého programu pomáhají šířit osvětu o činnosti mobilních hospiců. „Ve středu 11. října, na kdy letos připadá tzv. Papučový den, opět chystáme sraz v papučích na náměstí. Tentokrát jsme o spolupráci požádali i další organizace, takže věříme, že pokus o překonání rekordu vyjde. Každopádně se ale neobejdeme bez podpory a účasti veřejnosti. Podrobnosti k této i dalším akcím včas zveřejníme,“ doplňuje Smrčka.

Zdroj: Charita Pelhřimov