Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Memoriál Pepy Šlaka přilákal rekordní počet lyžařů

Memoriál Pepy Šlaka přilákal rekordní počet lyžařů

Až neskutečný počet 137 lyžařů se rozjel ve čtvrtek 8. února z vrcholu sjezdovky na Křemešníku. Uskutečnil se tam už patnáctý ročník lyžařského a snowboardového závodu Memoriál Pepy Šlaka, který pořádal SKI klub Pelhřimov ve spolupráci s DDM Pelhřimov. Žáci ze základních škol a víceletých gymnázií soutěžili v šesti lyžařských kategoriích, dvě kategorie byly vypsány pro jezdce na snowboardech.

„V letošním roce je účast rekordní. Máme tu děti nejen z pelhřimovských škol, ale také z Olešné, Počátek, Pacova, Lesní MŠ a ZŠ Vlásenický Dvůr a dokonce Tábora,“ informoval ředitel závodů Martin Skořepa.

Nejlepší soutěžící v závěru dekorovali místostarosta Pelhřimova Karel Kratochvíl a vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy městského úřadu Zbyněk Rychecký. „Rád bych poděkoval pořadatelům, kteří odvedli obrovské množství práce. Vysoký počet závodníků na startu je pro ně tou nejlepší odměnou,“ uvedl Karel Kratochvíl.

Nejúspěšnějším závodníkem byl Lukáš Pech. Student Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov triumfoval v lyžařské kategorii žáků osmých a devátých ročníků, prvenství vybojoval i na snowboardu. Se ziskem tří zlatých medailí se nejúspěšnější školou stala ZŠ Krásovy domky Pelhřimov.

Kamil Vaněk

Vítězové kategorií

Lyže (4. a 5. ročníky): Zuzana Fišarová (ZŠ Krásovy domky), Štěpán Prokeš (ZŠ Na Pražské), lyže (6. a 7. ročníky): Linda Mitasová (ZŠ Komenského), Lukáš Kohout, lyže (8. a 9. ročníky): Anna Justýna Klímová (oba ZŠ Krásovy domky), Lukáš Pech (Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov), snowboard (8. a 9. ročníky): Viktorie Maršáková (ZŠ Komenského), Lukáš Pech (Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov).