Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 20°C - zataženo

Pelhřimov

Matásek, Rybová či Kratina. V Divadle Lubomíra Lipského budou hrát hvězdy

Matásek, Rybová či Kratina. V Divadle Lubomíra Lipského budou hrát hvězdy

Hned tři divadelní představení během jediného měsíce jsou naplánována do Divadla Lubomíra Lipského. Svůj kumšt v nich předvedou herci profesionálové i ochotníci.

Už v pondělí 9. října dojde na představení Manželský čtyřúhelník na horách. „Jedná se o komedii, takže představení je určené těm, kteří si chtějí v divadle odpočinout,“ zve vedoucí programového oddělení Kulturních zařízení města Pelhřimova Vlasta Vlčková a dodává, že v tomto případě při výběru hry sáhla po jistotě. „Agentura paní Homolové u nás byla před lety s hrou Manželský čtyřúhelník. Toto představení na ni volně navazuje, i když herecké obsazení je částečně jiné. Věřím ale, že se nasmějeme stejně jako, když hrála v hlavní roli Michaela Badinková.“

Termín představení už je doslova za dveřmi. Vyprodáno zatím není, takže je dobrá šance, že o krásný kulturní zážitek nepřijdete ani, když dorazíte do divadla bez lístků. Několik zbylých by mělo být k dostání na místě.

Pokud jste zatíženi na matematické zákonitosti, tak teď chvilku nepočítejte. 1+1=3 není aritmetický úkol, ale název hry ochotníků z Počátek (snímek u článku). Ti do pelhřimovského divadla dorazí v pátek 20. října. „S počáteckými ochotníky jsme spolupracovali před covidovou kulturní pauzou. Jejich představení se líbila, byla dobře navštěvovaná. Proto jsme je rádi pozvali znovu,“ říká Vlasta Vlčková.

Prvního listopadu se můžete těšit na Davida Matáska, Lindu Rybovou, Igora Chmelu a další. Agentura Verze v Pelhřimově představí hru Šťastný vyvolený. „S agenturou spolupracujeme poprvé, ale na hru jsou skvělé recenze. Opět se jedná o komedii, takže věřím, že se dobře pobavíme a zasmějeme,“ přeje si.

Nejbližší program v divadle L. Lipského:
MANŽELSKÝ ČTYŘÚHELNÍK NA HORÁCH
Pondělí 9. října - 19:00
Manželé Juklovi jsou dlouholetými přáteli manželů Tupých. Proto není divu, že se jako každý rok chystají společně oslavit Silvestra... Hrají: Vladimír Kratina, Martin Sitta, Ivana Jirešová, Dana Homolová. 

1 + 1 = 3
Pátek 20. října - 19:00
Na scénu pelhřimovského divadla vrací ochotnický divadelní soubor J. K. Tyl Počátky. V letošním roce si soubor připomíná 190. výročí vzniku ochotnického divadla v Počátkách. A proto režisérka Alena Jandová vybrala tuto hru R. Cooneyho. Je to komedie o tom, co se může stát, když člověk v pravý čas nejde s pravdou ven.

ŠŤASTNÝ VYVOLENÝ
Středa 1. listopadu - 19:00
Manželé Greg a Melanie pozvali svého kamaráda Jeffa na večeři. Jeffova bývalá přítelkyně Charlie, kterou pět let neviděl, se má vdávat a za svědka si vybrala Melanii. Shodou okolností se Charlie se svým vyvoleným objeví na společné večeři. Charlie ho miluje, ačkoliv své přátele předem varuje, že je „trochu jiný“. Jak moc jiný? Nechte se překvapit. Hrají: David Matásek, Linda Rybová, Jana Janěková ml., Igor Chmela, Matouš Ruml.