Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 21°C - oblačno

Pelhřimov

Masopust je už toto úterý. Posunuly ho prázdniny

Masopust je už toto úterý. Posunuly ho prázdniny

Už toto úterý zažije centrum města masopustní veselí. Tradiční rej masek se uskuteční o týden dříve. „Termín jsme posunuli z důvodu jarních prázdnin ve školách. Během nich řada lidí z města odjíždí a my chceme, aby o masopust nepřišli,“ vysvětlila Vlasta Vlčková z pořadatelských Kulturních zařízení města Pelhřimova.

Program na Masarykově náměstí, které je tradičně centrem masopustního reje, začne dvě hodiny po poledni. Přítomní se nejprve mohou těšit na hudební blok. Masky se do průvodu budou už tradičně řadit u kulturního domu Máj. „Sraz je ve 14.15, průvod vyjde o čtvrt hodiny později,“ sdělila. Pro masky je v KD Máj připravena šatna, kde se mohou převléknout, případně si uschovat oblečení.

Masopustní průvod půjde obvyklou trasou. Projde třídou Legií, dále se vydá kolem kaple Panny Marie Sedmibolestné, Nádražní a Tylovou ulicí, na Masarykovo náměstí se dostane Solní bránou. „Následovat bude defilé masek na pódiu, kde vedení radnice předá vládu nad městem. Chybět nebude ani hraná scénka spolku divadelních ochotníků Rieger – Obžaloba osla,“ jmenovala body programu Vlasta Vlčková.

V programu na náměstí je také tradiční volba nej masky, odměněny budou ale všichni, kteří na masopust dorazí v přestrojení. Děti obdrží koblížek zdarma, pro dospělé bude nachystán prejt nebo polévka. Samozřejmě nebude chybět ani tradiční pelhřimovská atrakce, kterou je obří tlačenka z Řeznictví Prokeš. Na Masarykově náměstí bude v několika stáncích zajištěno další občerstvení, na dvoře radnice bude už tradičně její vedení čepovat pelhřimovské pivo.

Na přípravě masopustu se podílejí Město Pelhřimov, Kulturní zařízení města Pelhřimova, ZUŠ Pelhřimov, spolek divadelních ochotníků Rieger, Taneční škola DanceArt, DDM Pelhřimov, pekárna Adélka, Řeznictví Prokeš a Technické služby města Pelhřimova.

Kamil Vaněk

Přiložená fotogalerie nastiňuje masopustní veselí v loňském roce.