Svátek má

ikonka pocasi 8°C - zataženo

Pelhřimov

Maratonu se nedařilo. Body odvezl Havlíčkův Brod

Na velikonoční vítězství se fotbalistům Maratonu navázat nepovedlo. Po zisku tří bodů v Polné své divizní konto nerozmnožil. V neděli doma nestačil na Havlíčkův Brod, kterému podlehl 0:2. V tabulce tak spadl na dvanáctou příčku.

Zápas nabídl jen minimum šancí. Do vedení mohli jít domácí, jenže ve 12. minutě povedenou střelu Poula Soukal vytáhl na tyč. Udeřilo tak na druhé straně. Ve 20. minutě s velkou jistotou proměnil penaltu Coufal.

Po přestávce sice nešlo domácím upřít snahu, ale vyrovnat se jim nepovedlo. Logicky. Chyběly vyložené šance. Za zmínku stojí jen pokus střídajícího Niederleho, který však Soukala ke kapitulaci nedonutil. V 78. minutě to s důrazem v šestnáctce Havlíčkova Brodu přehnal stoper Rajtmajer a po druhé žluté kartě uviděl červenou. To byla voda na mlýn hostů, kteří zisk bodů pojistili druhou trefou. Sedm minut před koncem se prosadil Vrzal.

PELHŘIMOV – HAVLÍČKŮV BROD 0:2
Góly: 20. Coufal, 83. Vrzal. Rozhodčí: Půček. ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (78. Rajtmajer). Diváci: 263. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Leška – Šimon, Rajtmajer, Zacha (81. Honzl), Homolka, Smejkal, Morava (59. Niederle), Hotovec, Fikar, Jiřík (82. Fialka), Poul.