Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Maraton začne na běžkách, pak ho čeká šest přípravných zápasů

Maraton začne na běžkách, pak ho čeká šest přípravných zápasů

Šest zápasových testů čeká před startem odvet mistrovské soutěže fotbalisty Pelhřimova. Potkají se se soupeři z krajského přeboru, divize i třetí ligy. Duel proti nejatraktivnějšímu soupeři sehrají na konci tohoto měsíce. Ve středu 31. ledna se představí v Českých Budějovicích proti béčku tamního Dynama.

„Po postupu do divize se nám trochu zmenšil manévrovací prostor. Proto jsme hledali soupeře hlavně na jihu Čech. Těší mě, že se nám v tomto směru povedlo navázat spolupráci s Dynamem. Trénuje tam můj kamarád, hráli jsme proti nim už v létě,“ uvedl trenér Richard Zeman.

Na přípravný fotbal se v Pelhřimově půjde třikrát. V sobotu 27. ledna Maraton přivítá Okříšky, další soupeř z krajského přeboru dorazí v sobotu 10. února. Na Kalvárii se představí Slovan Kamenice nad Lipou. Třetí zápasový test obstará utkání proti Jindřichovu Hradci, hrát se bude v sobotu 24. února.

Pelhřimovští blok zimních tréninků odstartují 12. ledna krátkým soustředěním v Novém Městě na Moravě. „Máme v plánu běžky, takže doufám, že trochu přituhne, aby byl sníh. Pokud se tak nestane, budeme běhat po svých a pronajmeme se hřiště s umělou trávou,“ naznačil plány pro úvod přípravy kouč Maratonu. Změny v kádru jsou zatím minimální. Rozšířil ho jen Benjamin Hána z dorostu.

Kalendář přípravy FK Maraton Pelhřimov

SO 27. 1. (11.00) - Okříšky (D)

ST 31. 1. (18.00) – Dynamo ČB B (V)

SO 10. 2. (16.00) – Kamenice n. L. (D)

SO 17. 2. (11.30) – Milevsko (V)

SO 24. 2. (15.00) – J. Hradec (D)

SO 2. 3. (12.00) – Vel. Meziříčí (V)

Kamil Vaněk