Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 30°C - zataženo

Pelhřimov

Maraton začal porážkou. V derby platil za chyby

Vstup do divize se fotbalistům Maratonu nepovedl. V domácím prostředí prohráli s Humpolcem 2:1. „Nemůžeme být spokojení. V prvním poločase jsme udělali dvě chyby, za které nás Humpolec potrestal. Vyhrál zaslouženě, musíme mu jen pogratulovat,“ kousal zklamání bezprostředně po utkání kapitán Pelhřimova Daniel Poul. Trenér Richard Zeman hovořil v podobném duchu. „Zaplatili jsme klasickou nováčkovskou daň. První gól jsme dostali asi po třiceti vteřinách. Naše reakce byla dobrá, povedlo se nám vyrovnat, ale pak přišla další chyba. To Humpolci nahrálo, protože je to brejkové mužstvo. I když jsme pak, myslím, měli šancí dost, vyrovnat se nám nepovedlo. Nezbývá nám nic jiného než se z tohoto zápasu poučit.“

Utkání mělo slavnostní úvod. Není divu, soupeři se v divizi potkali po dlouhých třiapadesáti letech. Čestný výkop obstarali starosta Pelhřimova Ladislav Med a starostka Humpolce Alena Štěrbová. Dříve se na fotbal začali soustředit hosté. Ty dostal hned z prvního útoku do vedení Savi.

Pelhřimov se pak tlačil do ofenzívy a po několika nevyužitých šancích se radoval ve 22. minutě. To ve vápně fauloval Š. Zástěra a nabídnutou penaltu s jistotou proměnil Poul. Kdo věřil v obrat, mýlil se. Humpolec naopak udeřil podruhé. Nedůraz při bránění po půlhodině hry potrestal opět Savi.

Domácí Maraton měl celý druhý poločas spíše platonickou převahu. Do střeleckých příležitostí se sice dostal, ale vyložené šance si nevypracoval. I proto se skóre nezměnilo a v zaplněném hledišti tak slavili zisk bodů do divizní tabulky fanoušci Humpolce.

PELHŘIMOV – HUMPOLEC 1:2
Góly: 22. Poul (PK) – 1. a 30. Savi. Rozhodčí: Kolář. ŽK: 0:4. Diváci: 842. Poločas: 1:2. Pelhřimov: Holický – Jiřík, Šimon (46. Vacek), Mazáč (84. Vopálenský), Niederle (72. Hotovec), Homoloka, Smejkal, Morava, Viktora (77. Zacha), Fialka (84. Honzl), Poul.